• چهارشنبه, ۲۱ تیر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۵:۴۱:۵۹
  • شناسه خبر: 32
به روایت حرف رک به نقل از فرهنگ نیوز
نماینده سابق مجلس: کشورهایی نظیر امریکا ۲۰۳۰ را امضاء نکرده‌اند

نماینده سابق مجلس با یبان اینکه حجاب برای آزار زنان نیست بلکه در راستای کرامت و عفت زنان است، گفت: کشورهایی نظیر امریکا کنوانسیون رفع تبعیض می‌نویسند اما خود با این ادعا که ما قانون برتر داریم، اسنادی همچون ۲۰۳۰ را امضاء نمی‌کنند.

کارگاه آموزشی عفاف و حجاب با حضور جمعی از بانوان فعال در سازمان اوقاف و امور خیریه در آستان مقدس امامزاده داوود (ع) برگزار شد؛در این کارگاه که به میزبانی مشاور امور بانوان سازمان اوقاف (معصومه فرزانه) برگزار شد، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی (لاله افتخاری) حضور داشت.

لاله افتخاری در این کارگاه آموزشی درباره توجه به عفاف و حجاب اظهار کرد: در قرآن به حجاب برتر و چادر اشاره شده بنابراین حجاب برای آزار زنان نیست بلکه در راستای کرامت و عفت زنان است.

وی با بیان اینکه در قرآن تکلیف زنان در باب حجاب مشخص شده است، تصریح کرد: کشورهایی نظیر امریکا کنوانسیون رفع تبعیض می‌نویسند اما خود با این ادعا که ما قانون برتر داریم، اسنادی همچون ۲۰۳۰ را امضاء نمی‌کنند.

نماینده سابق مجلس گفت: جمهوری اسلامی ایران با توجه به سابقه ۱۴ قرن تمدن عظیم اسلامی، آمادگی دارد که به کل دنیا سند ارائه دهد.

در ادامه بانوان به زیارت سرداب امامزاده داوود(ع) مشرف شده و با قرائت دعای توسل و زیارت امین‌الله این نشست به کار خود پایان داد.

گفتنی است هفته عفاف و حجاب از هفدهم تیر ماه آغاز شده و سازمان اوقاف و امور خیریه نیز در راستای تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه برنامه‌هایی را در این بازه زمانی پیش‌بینی کرده است.

از جمله این برنامه‌ها می‌توان به مشاوره‌های دینی در زمینه عفاف و حجاب در جوار بقاع متبرکه، برپایی خیمه‌های معرفت و غرفه‌های عفاف و حجاب و برگزاری منبر با موضوع عفاف و حجاب اشاره کرد.

منبع: تسنیم


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + هفت =

گیشه روزنامه
نظرسنجی و بایگانی