• یکشنبه, ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ / ساعت ۱۶:۱۵:۳۱
  • شناسه خبر: 1099
«اعاده اموال نامشروع مسؤولان» طرحی برای اجرای عدالت/۲
قربانی: اموال نامشروع مسؤولان قطعاً باید بازگردد/ هر کسی در هر رده‌ای با قانون طرف است

عضو سابق کمیسیون قضایی مجلس تصریح کرد اموال نامشروع قطعاً باید بازگردد و هر کسی در هر رده‌ای باید بداند سر و کارش با قانون خواهد بود.

 

موسی قربانی عضو سابق کمیسیون قضایی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، در خصوص طرح «اعاده اموال نامشروع مسئولان» که در حال حاضر در مجلس مطرح شده است، گفت: ما در قانون‌‌گذاری مشکلی نداریم،‌مشکل اصلی ما در اجرای قانون است.

وی با بیان اینکه در قانون تشدید مجازات اختلاس و ارتشاء‌ عنوان شده است که باید «هرگونه» مال نامشروع بازگردد، گفت: بر اساس این قانون کسی که تحصیل مال نامشروع کرده مجازات می‌شود.

عضو سابق کمیسیون قضایی مجلس تصریح کرد: اموال نامشروع قطعاً باید بازگردد و هر کسی در هر رده‌ای با قانون سر و کار دارد.

قربانی با گلایه از اینکه در مجلس مدام به دنبال وضع قانون هستیم‌،گفت: ابتدا باید بررسی شود که آیا خلاء قانونی وجود دارد یا مشکل از عدم اجرای قوانین است.

وی با بیان اینکه اصل موضوع اعاده اموال نامشروع مسئولان درست است،‌گفت: متأسفانه عزمی برای اجرای قانون وجود ندارد که نمونه آن را در بحث حقوق‌های نجومی و معرفی اموال مسئولان دیده‌ایم.

پیش از این اسفنانی نماینده سابق مجلس نیز در این خصوص با تأکید بر اینکه در تمام دنیا به این مسأله پرداخته شده است، گفته بود متأسفانه ما با تأخیر به این موضوع ورود کرده‌ایم اگر مسئولی از ابتدای مسئولیت خود دارایی‌اش را اعلام کند و در آخر هم اموال او مورد بررسی قرار گیرد یک افزایش منطقی می‌تواند قابل قبول باشد اما گاهی برخی از مسئولان در یک رده را می‌بینید.

وی ادامه داده بود برای مثال دو نفر از آنها نسبت به بقیه اموال قابل توجهی را در دوران مسئولیت خود کسب کرده‌ است و از همین طریق می‌توان تشخیص داد که مسئولی در سلامت زندگی کرده یا از اموال عمومی سوءاستفاده کرده است.

سخنگوی سابق کمیسیون قضایی مجلس با بیان اینکه اجرای طرح «اعاده اموال نامشروع مسئولان»‌ می‌تواند به عدالت اجتماعی کمک کند، گفته بود من در صورتی که سازوکار اجرایی درستی برای این طرح در نظر گرفته شود با اجرای آن موافقم.

انتهای پیام/

 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − سه =

گیشه روزنامه
نظرسنجی و بایگانی