» اخبار استان » انتخابات نماد جمهوریت و مردم‌سالاری دینی است
اخبار استان - تیتر یک - سیاسی
 امام‌جمعه نقده:

انتخابات نماد جمهوریت و مردم‌سالاری دینی است

خرداد 23, 1403 10

امام جمعه نقده با اشاره به انتخابات هشتم تیر ماه امسال گفت: این انتخابات نمادی از جمهوریت در چارچوب انقلاب اسلامی و همچنین مردم‌سالاری دینی است.

حجت‌الاسلام حسین فصیح‌نیا در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «حرف‌رک» با اشاره به حادثه تلخ و ناگوار سقوط بالگرد ریاست جمهوری و شهادت آیت‌الله رئیسی و هئیت همراهش اظهار کرد: دولت شهید رئیسی یک دولت مردمی و خدمت‌گذار بود و خدمات شایسته‌ای برای میهن انقلاب اسلامی انجام داده است.

وی ادامه داد: بعد از به شهادت رسیدن رئیس جمهور طبق قانونی اساسی بایستی انتخابات ریاست جمهوری برگزار و رئیس جمهور بعدی انتخاب شود که این انتخابات برای کشور بسیار حائز اهمیت است.

فصیح‌نیا با اشاره به انتخابات هشتم تیر ماه امسال عنوان کرد: این انتخابات نمادی از جمهوریت در چارچوب انقلاب اسلامی و همچنین مردم‌سالاری دینی است.

وی اشاره کرد: در نظام اسلامی، مردم به‌عنوان تأثیرگذارترین بخش جامعه، نقش کلیدی در انتخابات دارند و مشارکت گسترده آن‌ها نشان‌دهنده حمایت قاطع از نظام اسلامی محسوب می‌شود.

فصیح‌نیا بر اهمیت رأی‌دهی به ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی تأکید و اظهار داشت: شورای نگهبان، به‌عنوان یکی از ارکان اصلی نظام انتخاباتی کشور، صلاحیت نامزدهای ریاست‌جمهوری را بررسی و تأیید کرده است.

امام‌جمعه نقده وظایف شورای نگهبان را شامل تفسیر قانون اساسی، نظارت بر انتخابات، و تأیید صلاحیت نامزدهای مختلف برشمرد و افزود: این شورا متشکل از فقها و حقوق‌دانان است که بر اساس مستندات و چهارچوب‌های مشخص، صلاحیت کاندیداها را تأیید یا رد می‌کنند.

وی تصریح کرد: شورای نگهبان با دقت و اتقان، صلاحیت کاندیداهای ریاست‌جمهوری را مورد بررسی قرار داده و تصمیم‌گیری کرده است که کدام یک از آن‌ها مجاز به شرکت در انتخابات هستند.

فصیح‌نیا انتخابات را فرصتی برای تقویت نظام و افزایش مشروعیت و مقبولیت آن دانست و گفت: مشارکت مردم در انتخابات می‌تواند به تحول و حل مشکلات کمک کند.

وی بر اهمیت آگاهی مردم از اهمیت مشارکت در انتخابات تأکید کرد و گفت: مردم کشور بایستی با آگاهی و بصیرت هرچه بیشتری به انتخاب افراد شایسته و اصلح بپردازند که این انتخاب شایسته باعث پیشرف و توسعه کشور خواهد شد.

امام‌جمعه نقده خاطرنشان کرد: مشارکت در انتخابات می‌تواند قدرت نرم و دیپلماسی مذاکره کشور را در عرصه بین‌المللی تقویت و از مردم بابصیرت ایران برای حضور فعال و مؤثرشان در این رویداد سیاسی قدردانی کرد.

وی همچنین تأکید کرد که حضور مردم در انتخابات، ضربه‌ای به دشمنان نظام، از جمله رژیم صهیونیستی و آمریکا، وارد خواهد کرد.

انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×