امام جمعه پلدشت
پلدشت
امام‌جمعه پلدشت:

باید عظمت دفاع مقدس تبیین شود

شهریور 31, 1402 ۳:۱۵ ب٫ظ زمان مطالعه: 3 50

امام‌جمعه پلدشت گفت: باید عظمت دفاع مقدس را بشناسیم و آن را به نسل‌های جوان منتقل کنیم.

به گزارش حرف رک به نقل از آراز سسی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین وحید طالبی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه پلدشت با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی امام‌زمان عجل‌الله تعالی فرجه الشریف و ظهورش، گفت: انتظار فرج باید دغدغه جدی ما باشد؛ کسی که به دنبال انتظار است باید در مسیر اصلاح خود قدم بردارد.
امام جمعه پلدشت با تاکید بر اینکه باید منتظر واقعی باشیم، تصریح کرد: کسی که دغدغه ظهور دارد باید در زمینه رشد و ارشاد جامعه قدم بردارد و دعای او، دعای فرج امام عصر (عج) باشد.
وی با اشاره به ویژگی امانت‌داری در تعالیم دینی، اظهار کرد: باید در تمام امور خود امانت‌دار بوده و به وظیفه خود به نحو احسنت عمل کنیم.
امام‌جمعه پلدشت با اشاره به سخنان رئیس‌جمهور کشورمان در نیویورک و مجمع عمومی سازمان ملل و تقدیر از مواضع وی، افزود: آمریکا امروز هیبت خود را ازدست‌داده است و دیگر حرفش در بین کشورها خریدار ندارد و رو به افول است.
وی به جایگاه و اهمیت خانواده اشاره و با بیان اینکه خانواده جایگاه خود را در برخی از کشورها که دم از حقوق بشر می‌زنند ازدست‌داده است، گفت: این نشان می‌دهد که حقوق بشر در نزد آنها در واقع یک ابزار است.
طالبی با اشاره به پروژه غرب برای به انزوا کشیدن کشورمان و شکست آنان در این زمینه، گفت: ملت ایران به لطف خداوند و تلاش ملت قهرمان کشورمان روزبه‌روز پیشرفت می‌کند و این را در ابعاد مختلف شاهد هستیم.
وی با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس و گرامیداشت این ایام تصریح کرد: دفاع مقدس یک گنجینه عظیم برای انقلاب اسلامی است که باید گرامی داشته شود.
طالبی با تاکید بر اینکه باید فرهنگ دفاع مقدس به نسل امروزی انتقال یابد، اظهار کرد: باید عظمت دفاع مقدس را بشناسیم و آن را به نسل‌های جوان منتقل کنیم.
امام‌جمعه پلدشت افزود: جنگ تحمیلی مجموعه انسان‌سازی بود که انسان‌ها را به شکوفایی رساند.
وی ایثار، فداکاری، شهادت‌طلبی از ویژگی‌های دوران دفاع مقدس برشمرد و اظهار کرد: این ویژگی‌ها در هیچ کشوری مشاهده نمی‌شود.
طالبی گفت: جنگ تحمیلی بر دنیا نشان داد باروحیه و توکل بر خداوند می‌شود در برابر دشمنان سرتاپا مسلح پیروز شد.
وی تصریح کرد: امروزه درگیر جنگ ترکیبی هستیم، جنگ امروز جنگ ذهن‌ها و تفکرها هستند.
وی با اشاره به سخنان رهبری اظهار کرد: نیروهای مسلح ما جز نوامیس حتمی کشورمان است.
امام‌جمعه پلدشت افزود: مسئولان و مردم باید در جهات مختلف به نیروهای مسلح توجه جدی کنند تا امنیت جامعه بیش‌ازپیش باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×