در دهه آخر ماه صفر صورت گرفت؛

سفره 1200 نفری در منطقه محروم حسین‌آباد ارومیه

شهریور 27, 1402 10

دبیر مجمع جوانان انقلابی ارومیه از توزیع یک هزار و 200 پرس غذای گرم در حسین‌آباد در دهه آخر صفر خبر داد.

حجت‌الاسلام محمدمهدی رستم‌زاده در گفتگو با خبرنگار حرف رک؛ با اشاره به برنامه‌ها اجرا شده در ایام محرم و صفر در مناطق حسین‌آباد و وکیل‌آباد ارومیه، گفت: در دهه اول محرم هیئات مذهبی در محلات حسین‌آباد، حاجی پیرلو و وکیل‌آباد به‌صورت خودجوش و با هزینه‌ها و کمک‌های مردمی مراسمات عزاداری را دایر کرده و به نشر معارف اهل‌بیت پرداختند.

دبیر مجمع جوانان انقلاب ارومیه ادامه داد: مراسم عزاداری ویژه بانوان به مدت 60 روز در مسجد یازهرا (س) با موضوعاتِ زنان و نقش آن‌ها در انقلاب‌های شیعی، زنان و ظهور، توطئه‌های دشمنان انقلاب علیه زن با شعارهای فریبنده، زنان و نقش آن‌ها در تربیت، بازسازی هویت انسانی الهی، تشکیل خانواده و ترویج اخلاق، نقش زنان در فرهنگ‌سازی و…. از اول محرم تا آخر ماه صفر برگزار شد.

وی افزود: در ایام پیاده‌روی اربعین نیز جوانان محله به‌صورت خودجوش به همایش عظیم پیاده‌روی اربعین به‌صورت گروهی، فردی و کاروانی اعزام شدند و در محلات نیز ایستگاه‌های صلواتی در اربعین دایر بود.

حجت‌الاسلام رستم‌زاده تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین اهداف ما در مسئله معارف حسینی و دینی این است که بتوانیم مراسمات دینی را در ایام و مناسبت‌های ملی و مذهبی در همه مساجد و محلات و هیئات مذهبی منطقه دو برگزار کنیم و در این راستا در دهه آخر صفر با همکاری هیئت مذهبی طفلان مسلم‌بن‌عقیل، هیئت شیفتگان ثامن‌الائمه و مساجد یازهرا (س)، معصومه (س) و حضرت علی‌اصغر علیه‌السلام مراسمات دهه آخر صفر در این سه مسجد با سخنرانی سخنرانان برجسته همراه با صرف شام برگزار شد و تلاش داریم در دهه اول فاطمیه این مراسمات را به 10 مسجد افزایش دهیم.

وی خاطرنشان کرد: در مراسمات دهه آخر صفر حدود 30 میلیون تومان برای مراسمات عزاداری هزینه شد که همه آن‌ها به همت اهالی محله و هیئات و مساجد مذکور تهیه شده بود و از هیچ یک از سازمان‌ها و ادارات کمکی برای این امر دریافت نشده است.

دبیر مجمع جوانان انقلابی ارومیه گفت: در سه روز از دهه آخر صفر هم‌زمان با ایام وفات نبی اکرم، حضرت امام حسن و امام رضا (ع) ایستگاه صلواتی توزیع چای و دم‌نوش به همت مسجد یازهرا (س) برگزار شد.

وی با تقدیر از خیرین و اهالی منطقه در همراهی با برگزاری مراسمات دینی بیان داشت: اهالی منطقه حسین‌آباد، حاجی پیرلو و وکیل‌آباد انسان‌های متدین و انقلابی هستند و در همه مناسبت‌های ملی و مذهبی پای‌کار دین و نظام هستند.

حجت‌الاسلام رستم‌زاده در پایان با تقدیر از اقدامات اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی در تسهیل برگزاری مراسمات دینی و فرهنگ‌سازی در سطح استان گفت: خوشبختانه با تلاش‌های اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی شاهد هستیم که در دوسال اخیر مراسمات غدیر، یوم العباس، محرم و جاماندگان اربعین در ارومیه به یک فرهنگ خوب و بی‌نظیر در استان تبدیل شده است و در صدور مجوزهای عزاداری و مراسمات دینی و اعطای سهمیه‌های طبخ غذا هم تبلیغات اسلام نهایت همکاری جهادی را انجام می‌دهد.

انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×