» تازه های خبر » وصیت‌نامه شهيد «محمد اسماعيلی ممكانی»
تازه های خبر - فرهنگی

وصیت‌نامه شهيد «محمد اسماعيلی ممكانی»

تیر 2, 1403 50

شهيد «محمد اسماعيلی ممكانی» در وصیتنامه خود نوشت: هيچوقت نگذارند خط امام و انقلاب خالى بشود چون راه رستگاری، پيروي از امام خمینی است.
 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «حرف‌رک» «شهيد محمد اسماعيلی ممكانی» یکم فروردین 1342، در روستای ممکان، از توابع شهرستان اروميه در یک خانواده متدین و مذهبی متولد شد. در ايام كودكی به علت كمک به خانواده و نبود امکانات تحصیلی از نعمت سواد محروم ماند و به شغل کشاورزی مشغول شد، ازدواج کرد و صاحب یک پسر شد.
در سال 1363 به ندای رهبر انقلاب لبيک گفت و به عضويت بسيج مقاومت روستای ممكان پيوست و به عنوان پاسدار در جبهه‌ها حضور یافت تا به اهداف و آرمانهای انقلاب اسلامی تحقق بخشد. او علاقه وافری به انقلاب اسلامی داشت و جوانان روستا را به حمايت و پشتيبانی از انقلاب دعوت می نمود.
سرانجام بیست و نهم خرداد 1364، در منطقه سرو حين انجام وظيفه و به هنگام نگهبانی، بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسيد.
روحش شاد و يادش گرامی باد
وصیت‌نامه «شهيد محمد اسماعيلی ممكانی» را ذیل با هم می‌خوانیم:
بسمه تعالى
با سلام به محضر مبارك رهبر كبير انقلاب اسلامى ايران و با درود به ارواح پاك و مطهر شهيدان انقلاب اسلامى ايران
اينجانب محمد اسماعيلى ساكن قريه ممكان سال 1363 به نداى رهبر انقلاب پاسخ داده و به عضويت بسيج مقاومت قريه ممكان پيوستم تا به اهداف امام پاسخ داده و آرمانهاى امام عزيزم را به جاى آورم.
 لذا پس از درك كامل امام و انقلاب و شهداي عزيز اين راه صحيح را خودم انتخاب نموده تا بلكه بتوانم به اين انقلاب خدمتى نموده باشم. خودم عضو خانواده شهدا بوده و آرزويم شهادت مي باشد، تا بلكه اگر خداوند خواسته باشد به آرزوهايم رسيده باشم. اگر خواسته خدا باشد و لياقت آن را داشته باشم، چون خونم از خون شهداي گلگون كفن اين ديار نيست.
لذا اينجانب بنده حقير محمد اسماعيلي ممكان ساكن قريه ممكان محال صوماي به تمام اهالي قريه خودم سلام مي رسانم و آرزو دارم كه تمامى جوانان پشتوانه انقلاب و امام عزيز باشند و نگذارند اين مملكت عزيز به دست اجانب بيفتد و كارهاى كه در اين مملكت شده، به هيچ عنوان قابل تحمل نيست. پس بايستى دست به دست هم داده و حافظ اين مملكت باشند چنانچه امام مي فرمايند عشاير و مرزنشينان بايد از مرزهاي مملكت و اين خاك و بوم نگهداري نمايند.
 بنابراين من به پدر و مادرم و برادر و خواهرانم و بالاخره ازتمامى خويشان استدعا دارم هميشه و همه زمان پشتيبان امام و انقلاب باشند. هيچوقت نگذارند خط امام و انقلاب خالى بشود چون راه رستگاري، پيروي از امام خمینی است.
 اين وصيت نامه ناقابل بنده را به خوبى مطالعه نموده و به آن عمل نمائيد. انشاءا… .
خداحافظ تا ظهور مهدى موعود
انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×