اجتماعی - اخبار استان - اقتصادی - پیشخوان - ماکو

آئین تجلیل از کارگران نمونه منطقه آزاد ماکو برگزار شد

اردیبهشت 11, 1402 ۱۰:۰۶ ب٫ظ 40

به گزارش حرف رُک به نقل از مرزداران، آئین تجلیل از کارگران نمونه منطقه آزاد ماکو با حضور مدیرعامل و معاونین سازمان منطقه آزاد ماکو، امام‌جمعه ماکو، فرمانداران شهرستان‌های ماکو و شوط و جمعی از کارگران منطقه آزاد ماکو برگزار شد.

امام‌جمعه شهرستان ماکو در این آئین ضمن تبریک روز شوراها، روزکار و کارگر و هفته معلم با اشاره به آیه قرآن کریم « لَیْسَ لِلْإِنْسانِ إِلَّا ما سَعی‌» گفت: دیدگاه قرآن کریم و سیره عملی اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) در خصوص کار و تلاش و کسب روزی حلال به‌عنوان عبادت مطرح شده است.

حجت‌الاسلام محمد هاشمی با اشاره به اینکه از منظر اسلام کارفرمایان باید دسترنج کارگران را به‌موقع و کامل پرداخت کنند افزود: همچنین از دیدگاه سیره عملی پیامبر اکرم (ص) همه کارگران در هرکاری که مشغول فعالیت هستند باید کار را باکیفیت مطلوب انجام دهند و اخلاق کاری و حرفه‌ای را رعایت نمایند.

فرماندار شهرستان ماکو نیز در این آئین گفت: یکی از مهم‌ترین نقش‌ها در حوزه تولید و اقتصاد را کارگران به‌عنوان پایه‌های اصلی تولید و اقتصاد کشور ایفا می‌کنند.

نادر کاظمی با تأکید بر مهارت‌آموزی نیروهای انسانی و کارگری گفت: باید از واحدهایی و مراکزی که در خصوص تخصصی‌کردن و مهارت‌آموزی کارگران تلاش می‌کنند؛ حمایت کرد.

وی اضافه کرد: مراجع ذی صلاح باید به مشکلات کارگران و کارفرمایان به‌صورت جدی رسیدگی کنند و در خصوص قراردادهای کارگری و اعمال آن نظارت صورت گیرد.

رئیس دادگستری شهرستان شوط در آئین تجلیل از کارگران منطقه آزاد ماکو با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) گفت: هرکسی که برای تأمین معاش خانواده خود تلاش می‌کند همچون کسی است که در راه دین خدا جهاد کرده است.

حجت‌الاسلام عباس نژاد افزود: فرمایشات رهبر معظم انقلاب نگاه ویژه به قشر کارگر داشته و قرآن کریم و دین مبین اسلام ارزش ویژه‌ای به کار و تلاش دارد.

وی خاطرنشان ساخت: کارگران با تلاش خود می‌توانند در مسیر توسعه، آبادی و ترقی کشور نقش مستقیم ایفا کنند.

فرماندار شهرستان شوط نیز در این جلسه گفت: کلیه کارگران دغدغه شغلی دارند و امنیت شغلی آنان همواره مورد تهدید است.

شهروز بابازاده با بیان اینکه واحدهای صنعتی مطابق قرارداد با کارگران رفتار نمی‌کنند افزود: با برنامه‌ریزی باید و ایجاد شرایط مناسب، نماینده کارگران و کارفرمایان مشخص شود

وی اضافه کرد: واحدهای تولیدی نیاز به نیروی ماهر دارند و باید برای آموزش و تأمین نیروهای ماهر و کارآمد انسانی تلاش بیشتر کرد.

در این آئین از کارگران نمونه در واحدهای تولیدی منطقه آزاد ماکو تجلیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×