» اجتماعی » آذربایجان‌غربی با 1700 اثر تاریخی ثبت‌شده جزو استان‌های پیش‌رو کشور است
اجتماعی - اخبار استان - تازه های خبر

آذربایجان‌غربی با 1700 اثر تاریخی ثبت‌شده جزو استان‌های پیش‌رو کشور است

خرداد 3, 1402 40

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌غربی گفت: آذربایجان‌غربی در حوزه میراث فرهنگی با داشتن یک هزار و 700 اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی، یکی از استان‌های پیشرو در کشور محسوب می‌شود.

رضا حیدری در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه از 28 اردیبهشت تا سه خرداد ماه، هفته میراث فرهنگی نامگذاری شده است اظهار کرد: در این راستا در بخش‌های مختلف و در شهرهای مختلف آذربایجان‌غربی نمایشگاه‌های متعددی برای علاقه‌مندان پیش‌بینی شده است.

وی تصریح کرد: در این راستا نمایشگاه آثاری از 500 هزار سال گذشته از انسان‌های عصر حجر در موزه باستان‌شناسی ارومیه برگزار شده که یکی از قدیمی‌ترین شواهد رد و پای انسان است و همچنین در موزه مردم‌شناسی نیز شواهدی از آثار تاریخی و عکس‌های قدیمی در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته شده است که کمک بیشتری به حوزه باستان‌شناسی و مردم‌شناسی در استان می‌کنند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌غربی گفت: آذربایجان‌غربی در حوزه میراث فرهنگی با داشتن یک هزار و 700 اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی، یکی از استان‌های پیشرو در کشور محسوب شده و بیش از 50 کارگاه مرمتی و حفاظتی در حوزه میراث فرهنگی با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد تومان در حال فعالیت است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×