اجتماعی - اخبار استان - پیشخوان

آغاز اجرای بزرگ‌ترین پروژه عمرانی شهرک‌های صنعتی آذربایجان غربی

خرداد 4, 1402 ۹:۵۳ ق٫ظ 30

هم‌زمان با سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر اجرای بزرگ‌ترین پروژه عمرانی شهرک‌های صنعتی آذربایجان غربی در شهرک صنعتی خوی آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری حرف رک، هم‌زمان با سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر اجرای بزرگ‌ترین پروژه عمرانی شهرک‌های صنعتی آذربایجان غربی در شهرک صنعتی خوی با حضور شهسوار، مدیرعامل شرکت‌های صنعتی استان و تعدادی از مسئولان استانی و شهرستانی آغاز شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان غربی در ارتباط با جزئیات این پروژه اظهار کرد: امروز پروژه زیرسازی، آماده‌سازی، جدول‌گذاری و آسفالت‌ریزی بخشی از شهرک صنعتی خوی آغاز می‌شود که یکی‌یکی از پروژه‌های مهم شرکت شهرک‌های صنعتی استان است.

امیر شهسوار افزود: این پروژه با حجم سرمایه‌گذاری ۳۵۰ میلیارد ریال اجرا می‌شود که با ابلاغ ۲۵ درصد افزایش به پیمانکار حجم آن به تا ۵۰۰ میلیارد ریال نیز افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: با اجرای این پروژه، ایرادات و اشکالات شهرک صنعتی خوی رفع شده مقدمات لازم برای توسعه شهرک صنعتی این شهرستان فراهم می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان غربی تصریح کرد: آسفالت‌ریزی ۱۱۶ هزار مترمربع و جدول‌گذاری ۱۱ هزار مترمربع از جمله اقدامات در نظر گرفته شده در این پروژه بوده که باتوجه‌به حجم مصالح به کار برده در آن، در نوع خود یکی از پروژه‌های بزرگ عمرانی شرکت محسوب می‌شود.

وی گفت: در حال حاضر ۳۶ شهرک صنعت و ناحیه صنعتی مصوب در آذربایجان غربی بوده که هم‌اکنون ۲۸ شهرک و ناحیه صنعتی در حال واگذاری زمین بوده است.

شهسوار تصریح کرد: امسال از محل اعتبارات ملی و استانی ۲۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل زیرساخت‌ها پیش‌بینی شده که از محل اعتبارات سه‌گانه از جمله حق انتفاع اخذ شده از سرمایه‌گذاری و از محل اعتبارات در نظر گرفته شده استانداری و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان غربی و منابع ملی برای تکمیل و احداث تصفیه‌خانه شهرک‌های صنعتی و نواحی صنعتی هزینه می‌شود.

وی گفت: باتوجه‌به افزایش قیمت مصالح و تورم نیاز ما بیشتر از این میزان اعتبار است تا وضعیت شهرک‌های صنعتی استان به نحو مطلوبی برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×