اجتماعی - اخبار استان - پیشخوان

 اجرای پروژه ساماندهی مسجد جامع ارومیه از جمله طرح‌های اولویت‌دار سال جاری است

خرداد 4, 1402 ۱۲:۱۲ ب٫ظ 60

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی گفت: برای ساماندهی مسجد جامع ارومیه ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

مرتضی صفری در گفت‌وگو با خبرنگار حرف رک، با اشاره به اینکه اجرای پروژه ساماندهی مسجد جامع ارومیه از جمله طرح‌های اولویت‌دار سال جاری است، اظهار کرد: برای تکمیل این طرح ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی تصریح کرد: علاوه بر احیا و مرمت مسجد جامع ارومیه، طرح ساماندهی محوطه پشتی این مسجد نیز در حال اجرا بوده و در ۴۰ روز گذشته اقداماتی مانند جداره‌سازی، جمع‌آوری معتادان متجاهر از اطراف این مسجد انجام شده و نورپردازی آن نیز در دست اجرا است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی با بیان اینکه، در حال حاضر ۴۷ پروژه با حجم سرمایه‌گذاری ۳۶ هزار و ۹۳۰ میلیارد ریال در استان در دست اجرا است، بیان کرد: با بهره‌برداری از این پروژه‌ها برای 971 نفر اشتغال توسط بخش خصوصی ایجاد می‌شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر اجرای ۸۰ پروژه عمرانی در دستور کار بوده که از محل اعتبارات سال گذشته برای ۶۰ مورد از این طرح‌ها اعتبار تخصیص‌یافته که از میان آنها تعداد ۴۴ مورد مربوط به پروژه‌های مرمتی بوده و مابقی مربوط به ایجاد زیرساخت‌های گردشگری از جمله راه‌اندازی کمپینگ، ایجاد راه دسترسی به آثار تاریخی و گردشگری و انجام سنگ‌فرش هستند.

صفری با اشاره به افزایش ۱.۵ برابری اعتبارات سال ۱۴۰۱ در مقایسه با اعتبارات ۱۴۰۰ افزود: از این اعتبارات ۱۰ میلیارد ریال برای مرمت مدارس تاریخی از جمله مدرسه ۲۲ بهمن، هفت میلیارد ریال برای ساماندهی موزه مردم‌شناسی ارومیه، پنج میلیارد ریال برای ادامه مرمت بناهای تاریخی پادگان لشکر ۶۴ ارومیه اختصاص‌یافته است.

وی خاطرنشان کرد: در سفر رئیس‌جمهور به استان یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای پروژه‌های میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی مصوب شده است که از این مبلغ تاکنون ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص‌یافته و مابقی قرار است در مدت زمان سه سال تخصیص پیدا کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×