اجتماعی - اخبار استان - پیشخوان

احیای دریاچه ارومیه نیازمند همراهی مردم است / دولت سیزدهم توجه ویژه به احیای دریاچه ارومیه دارد

اردیبهشت 18, 1402 ۱۲:۱۵ ب٫ظ 40

به گزارش پایگاه خبری حرف‌رک، علی بهادری جهرمی امروز در حاشیه بازدید از دریاچه ارومیه اظهار کرد: دولت سیزدهم در راستای توجه ویژه به احیای دریاچه ارومیه، دبیری ستاد احیا را از یک مقام کشوری به استاندار آذربایجان غربی تغییر داد که همین امر گام بلندی در استفاده از همه ظرفیت‌ها برای این منظور است.

وی همچنین با اعلام اینکه اشرافیت استاندار آذربایجان غربی به موضوع دریاچه ارومیه موجب شده دولت بیش از پیش در راستای احیای دریاچه گام بردارد، خاطرنشان کرد: در همین راستا برای احیای دریاچه ارومیه، در سال جاری دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

سخنگوی دولت افزود: موضوع دریاچه ارومیه، موضوعی ملی بوده و مختص آذربایجان غربی نیست و همه مردم منطقه و کشور در این خصوص دغدغه دارند.

بهادری جهرمی همچنین تغییرات اقلیمی ایجاد شده در منطقه را به عنوان عاملی مهم در کاهش آب دریاچه ارومیه معرفی کرده و افزود: در صورتی که انتقال آب از منابع متعدد صورت نمی‌گرفت، وضعیت امروز دریاچه ارومیه با توجه به کاهش نزولات آسمانی، بسیار بدتر از روز مشابه سال گذشته بود.

وی در ادامه بر همراهی مردم برای احیای دریاچه ارومیه تاکید کرده و یادآور شد: همه ما باید در راستای حفاظت از این میراث ماندگار گذشتگان تلاش کنیم.

بهادری جهرمی سخنگوی دولت امروز با قایق از دریاچه ارومیه در محدوده پل میانگذر بازدید کرده و مسئولان مربوطه نیز گزارشی درخصوص اقدامات انجام شده درخصوص احیای دریاچه ارائه کردند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×