اجتماعی - پیشخوان - سلماس
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی خبر داد:

افزایش ۱۰ برابری ساخت راه‌های روستایی در سلماس

دی 13, 1402 ۱۰:۰۸ ق٫ظ 10

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان غربی از افزایش ۱۰ برابری طول آسفالت و ساخت راه‌های روستایی در شهرستان سلماس خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «حرف رک» به نقل از دیده‌بان سلماس، صبح امروز ایرج دست‌نشان مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی با فرماندار شهرستان سلماس دیدار و پروژه‌ها و اقدامات راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در این شهرستان را تشریح کرد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی در این دیدار گفت: ۱۰۵ کیلومتر بزرگراه، پنج کیلومتر راه اصلی و ۶۳۷ کیلومتر راه روستایی در شهرستان سلماس وجود دارد که باتوجه‌به سایر شهرستان‌ها آمار وجود بزرگراه در سلماس بسیار امیدبخش است.

وی ادامه داد: شهرستان سلماس با ۱۴۱ روستای بالای ۲۰ خانوار و ۹۴ روستای آسفالت شده رتبه ۱۱ در استان را به خود اختصاص داده است و آسفالت مابقی راه‌های روستایی نیز در دستور کار قرار دارد.

دست‌نشان با بیان اینکه تمامی اعتبارات راه‌های روستایی به‌صورت استانی تأمین می‌شود، اعلام کرد: تابلو و علائم ایمنی به‌عنوان زبان گویای جاده‌ها یکی از اولویت‌های ما بوده و به جهت جبران کمبود اعتبار در این بخش، برآورد لازم برای خط‌کشی راه‌هایی که عملیات روکش آن آغاز می‌شود، مدنظر قرار گرفته و بلافاصله بعد از روکش آسفالت، خط‌کشی آن سریعاً اجرا می‌شود.

وی گفت: در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته روکش، آسفالت و احداث راه روستایی ۱۰ برابر افزایش‌یافته و تلاش می‌شود همین روند در سال آینده هم تداوم داشته باشد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی ادامه داد: راه‌های روستایی اولیا و سفلی، راه‌های آنتی اخیان، همت‌آباد، خورخورا راه توریستی آبگرم و مسیر صعب‌العبور دلرزی در حدود ۱۱ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان از جمله پروژه‌های ساخت راه‌های روستایی این شهرستان بود.

وی بیان کرد: ۱۴۰ میلیارد تومان از منابع ملی برای پروژه‌های ایمنی حوزه شهرستان سلماس اختصاص‌یافته که پروژه‌های مناسب تعریف شده است و اجرا و بهره‌برداری از آن در ارتقا شاخصه‌های ایمنی تأثیر بسزایی خواهد داشت.

دست‌نشان خاطرنشان کرد: امسال برای پروژه‌های مصوب روستایی به طول ۲۰ کیلومتر در مجموع ۸۵ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×