دادستان عمومی و انقلاب ماکو
اجتماعی - سلامت - گفتگو - ماکو
دادستان عمومی و انقلاب ماکو خبر داد:

الکل قلابی ۲۵ ماکویی را روانه بیمارستان کرد

دی 15, 1402 ۱۱:۰۲ ق٫ظ 00

دادستان عمومی و انقلاب ماکو گفت: دستکم ۲۵ شهروند به‌خاطر مصرف مشروبات الکلی قلابی روانه بیمارستان شدند و سه نفر هم جان باختند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «حرف رک»، طی چند روز اخیر در شهرستان ماکو بیش از ۲۰ نفر بر اثر مسمومیت الکلی در بیمارستان بستری شدند.

صابر جعفری دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ماکو در گفتگو با خبرنگار مرزداران دراین‌خصوص اظهار داشت: در چهار روز اخیر ۲۵ نفر بر اثر مسمومیت الکلی در بیمارستان ماکو بستری شده‌اند که از این تعداد ۲۰ نفر روز سه‌شنبه و بقیه روز چهارشنبه با مراجعه به بیمارستان فجر ماکو بر اثر مسمومیت الکلی در این بیمارستان بستری شدند.

وی افزود: به‌غیراز این افراد تعداد زیادی بر اثر مسمومیت الکلی به بیمارستان فجر ماکو مراجعه کرده بودند که به‌صورت سرپایی مداوا و مرخص شدند.

دادستان ماکو تصریح کرد: متأسفانه سه نفر از ۲۰ نفر مراجعه‌کننده روز سه‌شنبه بر اثر این مسمومیت جان خود را از دست دادند.

وی اظهار کرد: طبق تحقیقات صورت‌گرفته افراد مسموم شده به‌قصد شرب خمر اقدام به تهیه مشروبات الکلی نموده و به دام افراد سودجو افتادند.

جعفری با بیان این که متأسفانه تعدادی از جوانان ماکو در همین هفته قربانی استفاده از مشروبات مسموم شده‌اند افزود: تکرار این فاجعه جای بسی تأمل دارد که لازم است خانواده‌ها نسبت به کنترل و آگاه‌سازی فرزندان‌ خود اهتمام بیشتری داشته باشند و ازآنجایی‌که مصرف مشروبات الکلی علاوه بر اینکه حرام شرعی و ممنوعیت قانونی دارد، به همین سبب زمینه برای سوءاستفاده سودجویان فراهم می‌شود که با فروش مشروبات تقلبی زمینه را برای ایجاد فاجعه‌ و به خطر انداختن سلامتی دیگران فراهم نمایند شهروندان عزیز باید ضمن حفظ هوشیاری مراقب سلامتی و فرزندان خود بوده و از چنین اقداماتی به جد خودداری نمایند.

این مقام مسئول با بیان اینکه در اثنای همین موضوع، مورخه ۱۴ دی‌ماه ۱۴۰۲، سه هزار لیتر مشروبات الکلی کشف و ضبط شده است اذعان کرد: طی چهار روز اخیر از زمان اولین گزارش مبنی بر مسمومیت الکلی جمعاً ۴ هزار لیتر مشروبات الکلی کشف و ضبط شده است.

دادستان عمومی و انقلاب ماکو خاطرنشان کرد: مجموعه قضایی و اطلاعاتی شهرستان ماکو در راستای شناسایی و کشف مشروبات الکلی و  دستگیری سازندگان آن در آماده‌باش کامل می‌باشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×