» اخبار استان » ماکو » امام خمینی(ره) تحول آفرین بود
ماکو
امام جمعه ماکو:

امام خمینی(ره) تحول آفرین بود

خرداد 14, 1402 زمان مطالعه: 5 20

امام جمعه ماکو گفت: امام خمینی(ره) سه تحول بزرگ در سطح کشور، امت اسلامی و جهان به وجود آورد که در دنیا بی سابقه بود.

به گزارش حرف رُک به نقل از مرزداران؛ ویژه‌برنامه ارتحال ملکوتی بنیان‌گذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) با حضور مسئولین شهرستانی در ماکو برگزار و حاضرین در غم از دست دادن امام راحل عزاداری کردند.

در این برنامه حجت‌الاسلام سید محمد هاشمی امام‌جمعه شهرستان ماکو با اشاره به ابعاد شخصیتی امام، گفت: یکی از ابعاد شخصیتی ایشان استعمارستیزی حضرت امام است.

امام‌جمعه ماکو افزود: امام راحل تأکید داشتند نه از ارتباط با متجاوزان خشنود شوید و نه از قطع ارتباط با آنان رنجور. همیشه با بصیرت و با چشمانی باز به دشمن خیره شوید.

وی تصریح کرد: اما راحل بیانات خود را با الهام از آیات وحیانی قران بیان می‌کردند؛ خداوند می‌فرماید هرگز یهود و نصاری از تو راضی نخواهند شد (تا به طور کامل، تسلیم خواسته‌های آنها شوی) و از آیین آنها پیروی کنی.

حجت‌الاسلام هاشمی با اشاره به سخنرانی تاریخی امام گفت: یکی از مقامات گفته بود امروز علیه آمریکا حرف‌زدن خیلی خطرناک‌تر از سخن‌گفتن علیه شاه است که همین باعث شد تا امام در سخنرانی خود علیه آمریکا صحبت کند.

وی ادامه داد: امام در سخنان خود فرمودند “رئیس‌جمهور آمریکا بداند که امروز در پیش ملت ما از منفورترین افراد بشر است. امروز تمام گرفتاری‌های ما از آمریکا است.”

امام‌جمعه ماکو با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری؛ عامل کمک‌کننده به مردم را ایمان و امید خوانده و گفت: امام از سرآمدان تاریخ ماست لذا سرآمدان را نه می‌شود حذف نمود و نه تحریف کرد.

وی اظهار کرد: امام سه تحول بزرگ به وجود آورد: یکی در سطح کشور ایران، یکی در سطح امت اسلامی و یکی در سطح جهان که این سه تحول سابقه ندارد.

امام‌جمعه ماکو از اقدامات امام راحل تأسیس نظام جمهوری اسلامی را تحول در سطح کشور ایران عنوان کرد.

وی با اشاره به تحول در امت اسلامی به‌عنوان دومین اقدام امام راحل گفت: منظور از این تحول اتحاد است؛ حمایت نظام اسلامی و ملت ایران از مردم فلسطین، غزه و کرانه باختری تمامی فتنه‌های دشمن در ایجاد تفرقه را خنثی کرد.

حجت‌الاسلام هاشمی سومین تحول را تحول در جهان عنوان کرده و گفت: امام راحل روحیه استکبارستیزی را برای مظلومین جهان به ارمغان آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×