رئیس سازمان سنجش آموزش کشور:

 امکان دونوبتی شدن کنکور ارشد و دکتری وجود ندارد

شهریور 26, 1402 10

 رئیس سازمان سنجش کشور درباره دونوبتی برگزارشدن کنکور کارشناسی ارشد و دکتری، گفت: برگزاری این دو آزمون .به‌صورت دونوبتی امکان‌پذیر نیست

به گزارش رک، کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ دوبار در سال و در ماه‌های دی ۱۴۰۱ و تیر ۱۴۰۲ برگزار شد، هر داوطلب اگر در دو آزمون شرکت کند دو نمره کنکور خواهد داشت و اگر در یک آزمون شرکت کند یک نمره کنکور خواهد داشت، اما فقط یک نمره آزمون به انتخاب داوطلب محاسبه می‌شود.

نمره کنکور به‌اضافه سوابق تحصیلی یک نمره کل را می‌سازد و به داوطلب می‌گویند گروه آزمایشی خود را انتخاب کند و بر اساس گروه آزمایشی انتخاب رشته می‌کنند.

بنابراین هر داوطلب می‌تواند دو نوبت در آزمون تخصصی شرکت کند، به طور طبیعی نمره‌ای که از آزمون می‌گیرد با نمره سوابق تحصیلی ترکیب می‌شود، نمره کل ساخته می‌شود، آن نمره کل ملاک پذیرش است و نمره بالاتر مورد قبول است.

عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور پیرامون دونوبتی شدن کنکورهای کارشناسی ارشد و دکتری، گفت: برگزاری این دو آزمون به‌صورت دونوبتی امکان‌پذیر نیست.
وی افزود: کنکور دکتری دو بخش کتبی و مصاحبه دارد و کنکور کارشناسی ارشد نیز به‌قدری تنوع رشته دارد که فکرکردن به آن امکان‌پذیر نیست.

انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×