میاندوآب
پیشخوان - میاندوآب
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت میاندوآب خبر داد:

انجام ۲۲۵ مورد بازرسی از معادن در میاندوآب

دی 19, 1402 ۴:۰۲ ب٫ظ 10

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت میاندوآب گفت: از ابتدای امسال بیش از ۲۲۵ مورد بازرسی از معادن و دپوهای موجود در واحدهای شستشو و دانه‌بندی شن و ماسه انجام‌گرفته است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «حرف رک»، رضا بهروزی در گفتگو با خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه خبری تحلیلی «زرین خبر» با اشاره به فعالیت اکیپ‌های گشت و بازرسی اداره صنعت، معدن و تجارت میاندوآب و نظارت از معادن و دپوهای موجود در واحدهای شستشو و دانه‌بندی شن و ماسه، اظهار کرد: اکیپ‌های مشترک متشکل از دستگاه قضایی، امور منابع آب و نیروی انتظامی بوده و بازرسی‌هایی را به‌صورت دوره‌ای از معادن و دپوهای موجود انجام می‌دهند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت میاندوآب افزود: در این زمینه از ابتدای امسال بیش از ۲۲۵ مورد بازرسی از معادن و دپوهای موجود در واحدهای شستشو و دانه‌بندی شن و ماسه انجام‌گرفته است.

وی گفت: به دنبال بازدیدهای انجام‌گرفته ۲۰ فقره پرونده تخلفاتی نیز تشکیل، تکمیل و به مراجع قضایی ارجاع شده است.

بهروزی تصریح کرد: کنترل و نظارت بر معادن و دپوهای موجود در واحدهای شستشو و دانه‌بندی شن و ماسه در واحدهای ماسه شویی و نظارت بر انباشت‌های غیرمجاز شهرستان در راستای صیانت از منابع عمومی باقدرت ادامه دارد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت میاندوآب با بیان اینکه ۱۴ واحد شن و ماسه مجاز در این شهرستان در حال فعالیت هستند، اظهار کرد: در راستای حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و رسیدگی به تخلفات احتمالی از شهروندان عزیز تقاضا داریم هر گونه تأمین و خرید مصالح موردنیاز خود را از واحدهای دارای مجوز انجام داده و گزارش‌های خود را در مورد تخلفات با سامانه ۱۲۴ ستاد خبری اداره صمت و یا با شماره مستقیم ۴۵۲۶۳۶۱۰ در میان بگذارند.

وی با اشاره به انجام اقدامات قانونی در برابر تخلفات، تصریح کرد: هرگونه برداشت مصالح از بستر رودخانه‌ها و معادن توسط اشخاص حقیقی، حقوقی و تمامی نهادها، ادارات و غیره تصرف در اموال عمومی و دولتی بوده و جرم تلقی می‌شود و نیازمند اخذ مجوز برداشت رسمی از اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان است.

انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×