» اخبار استان » ایمن‌سازی محورهای مواصلاتی آذربایجان غربی
اخبار استان - اقتصادی - پیشخوان
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان غربی خبر داد:

ایمن‌سازی محورهای مواصلاتی آذربایجان غربی

تیر 2, 1403 20

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان غربی از آمادگی محورهای مواصلاتی استان برای تردد ایمن زائرین اربعین حسینی در سال جاری خرداد.

ایرج دست‌نشان در گفتگو با خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه خبر تحلیلی «حرف‌رک» با اشاره به اینکه فراهم‌کردن مسیری ایمن برای تردد زائرین اربعین از مهم‌ترین اولویت‌های حوزه راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان آذربایجان غربی است، اظهار کرد: مجموع اعتبارات هزینه شده در حوزه ایمنی جهت آماده‌سازی محورهای استان برای اربعین سالجاری ۳۰ میلیارد تومان است.

وی تصریح کرد: برای افزایش ایمنی در محورهای مواصلاتی استان برای اربعین سالجاری تاکنون اقداماتی از جمله ایجاد روشنایی نقطه‌ای در پنج محور سلطان‌آباد ارومیه، یزدیکان وملاجنود خوی، هورابید وقبه پیرانشهر اجرا شده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان غربی با اشاره به اینکه طبق برنامه مقرر شده ۲ هزار کیلومتر خط‌کشی جاده‌ای باهدف ایمن‌سازی محورهای مواصلاتی استان برای اربعین امسال انجام شود گفت: تاکنون ۶۰۰ کیلومتر از آن اجرا شده است، تصریح کرد: نصب چهار کیلومتر نیوجرسی، پنج کیلومتر تعمیر گاردریل، و ایمن‌سازی ۱۰ نقطه حادثه‌خیز استان از دیگر اقدامات اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان غربی برای اربعین امسال است.

دست‌نشان با اشاره به اینکه اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان غربی همه توان و ظرفیت خود را برای خدمات‌رسانی بهتر به زائرین اربعین بکار گرفته است، اظهار کرد: شانه سازی، رفع افتادگی شانه، اصلاح شیروانی به طور ۲ هزار کیلومتر، شستشوی ۷ هزار تابلو و علائم، نصب ۲ هزار تابلو اخطاری انتظامی کامپوزیتی و ۱۰۰ مترمربع تابلو اطلاعاتی از دیگر اقدامات ایمنی، اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان برای اربعین سالجاری است.

خاطرنشان می‌شود ایمن‌سازی راه‌ها و جاده‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است. این اقدامات به کاهش تصادفات و حوادث جاده‌ای کمک می‌کنند. بهبود طرح هندسی جاده‌ها، شامل اصلاح منحنی‌ها، شیب‌ها و تراکم علائم راهنمایی، می‌تواند تصادفات را کاهش دهد.
روسازی راه‌ها و تأمین روشنایی مناسب، از جمله اقداماتی است که به ایمنی راه‌ها کمک می‌کند نصب تابلوها، چراغ‌ها، پله‌ها و موارد دیگر به افزایش ایمنی راه‌ها کمک می‌کند به‌طورکلی، ایمن‌سازی راه‌ها و رعایت قوانین ترافیکی تأثیر مهمی در کاهش تصادفات دارد⁴. امیدوارم با اقدامات مناسب، تصادفات جاده‌ای در سراسر کشور کاهش یابد.

انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×