اجتماعی - اخبار استان - تازه های خبر
استاندار آذربایجان‌غربی:

بازسازی مناطق زلزله‌زده خوی به زودی پایان می‌یابد

آذر 5, 1402 ۹:۴۸ ق٫ظ 00

استاندار آذربایجان‌غربی گفت: با توجه به اقدامات صورت گرفته طی یک سال گذشته، بازسازی مناطق زلزله‌زده خوی در روزهای پایانی است و به زودی پایان می‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «حرف رک» محمدصادق معتمدیان امروز در جلسه ستاد بازسازی مناطق زلزله زده خوی اظهار کرد: زلزله سال گذشته شهرستان خوی به حدود ۳۰ هزار خانه مسکونی صدمات جزئی و کلی وارد کرد.

وی همچنین با بیان اینکه تمام خانه‌های آسیب‌دیده جزئی بهسازی شده، خاطرنشان کرد: در این زمین‌لرزه حدود سه‌هزار و ۲۲۰ خانه، صدمات جدی بالای ۸۰ درصد وارد شده بود که از این واحدهای تخریبی، حدود یک هزار و ۷۰۰ واحد در سطح شهر و روستاها بازسازی و به مردم زلزله‌زده تحویل داده شده است.

استاندار آذربایجان‌غربی به آسیب دیدن ۲۳ هزار واحد در سه سطح در زمین‌لرزه سال گذشته خوی نیز اشاره کرده و افزود: در مجموع دو هزار و ۵۰ میلیارد ریال غرامت بیمه حوادث طبیعی ساختمان به این واحدها پرداخت شد.

معتمدیان همچنین اضافه کرد: با پیگیری‌ها و برنامه‌ریزی صورت گرفته، خانه‌های تخریبی و تعمیری خوی که هنوز تسهیلات نگرفته‌اند، تا پایان آذر ماه سال جاری از این امکان برخوردار خواهند شد.

وی در ادامه با بیان اینکه در زلزله سال گذشته خسارت زیادی به مردم شهرستان خوی وارد شد، افزود: در کنار رفع مشکلات تعداد زیادی از روستاها اعم از پوشش اینترنتی، آسفالت معابر، آب شرب و احداث مدرسه، برخی نیز برای نخستین بار از این امکانات برخوردار می‌شدند که رضایت مردمی را به دنبال داشت.

استاندار آذربایجان‌غربی به نگاه ویژه رئیس جمهور و دولت سیزدهم برای بازسازی مناطق زلزله‌زده شهرستان خوی نیز اشاره کرده و اظهار داشت: با نگاه ویژه دولت و پیگیری های انجام شده، به زودی جشن پایان بازسازی مناطق زلزله‌زده شهرستان خوی را در سطح ملی برگزار خواهیم کرد.

معتمدیان همچنین بازسازی مناطق زلزله‌زده شهرستان خوی را نماد موفقی از همبستگی بین مردم، حاکمیت و دولت دانسته و افزود: عملکرد دستگاه‌های اجرایی و امدادرسان، گروه‌های جهادی و اقشار مختلف مردم در کمک به زلزله‌زدگان و بازسازی واحدهای تخریب شده در زلزله شهرستان خوی به درستی تبیین شود.

وی در پایان با قدردانی از اطلاع رسانی صداوسیما و رسانه‌های ملی و استانی در برهه زمانی وقوع زلزله و بازسازی مناطق زلزله‌زده شهرستان خوی، گفت: بخشی از اقدامات اطلاع‌رسانی شده و بخش دیگری از اقدامات نیز نیازمند اطلاع‌رسانی بیشتر است.

انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×