تازه های خبر
استاندار آذربایجان غربی:

با تعامل نهاد‌های انقلابی در مسیر محرومیت زدایی در استان گام برمی داریم

مهر 9, 1402 ۸:۰۸ ق٫ظ 10

استاندار آذربایجان غربی گفت: با تعامل و هم افزایی بین دولت سیزدهم و نهاد‌های انقلابی و حاکمیتی، در مسیر محرومیت زدایی از چهره استان گام برمی داریم.

به گزارش حرف رک، محمدصادق معتمدیان  در جلسه محرومیت زدایی آذربایجان غربی، ضمن قدردانی از تلاش‌های قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی (ع)، افزود: رویکرد نظام جمهوری اسلامی و دولت مردمی، برقراری عدالت و توزیع متوازن امکانات در سطح کشور است.

وی همچنین با اشاره به ضرورت ایجاد زیرساخت‌ها جهت تسریع روند توسعه استان، خاطرنشان کرد: نهضت‌های آبرسانی، مدرسه سازی و ساخت مسکن در آذربایجان غربی آغاز شده و نیازمند حمایت نهاد‌های حاکمیتی در این مسیر هستیم.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه به شروع نهضت آبرسانی در سطح استان اشاره کرده و افزود: از اولویت‌های آذربایجان غربی، تامین آب شرب سالم و بهداشتی در روستا‌ها و مناطق محروم و کم برخوردار در قالب نهضت آبرسانی است.

معتمدیان همچنین با اشاره به جذب کمک‌های ملی و نهاد‌های حاکمیتی برای رونق مدرسه سازی در آذربایجان غربی، اضافه کرد: با آغاز نهضت مدرسه سازی به دنبال جبران عقب افتادگی‌ها و بهبود سرانه‌های آموزشی استان بوده و نیازمند حمایت قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی (ع) از این نهضت هستیم.

وی در ادامه با تاکید بر اولویت بندی و زمان بندی برنامه‌ها جهت تسریع روند اجرای پروژه‌های عمرانی، افزود: در حوزه مسکن، تامین زمین مورد نیاز براساس تکالیف دولتی در سطح استان انجام شده و در این زمینه نیز آماده همکاری با قرارگاه و نهاد‌های حاکمیتی برای رونق ساخت و ساز هستیم.

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان اولویت‌های توسعه شهرستان‌ها شناسایی و مصوب شده، یادآور شد: با اجرای مصوبات سفر‌های شهرستانی، شاهد بهبود شاخص‌های توسعه در سطح شهرستان‌های آذربایجان غربی هستیم.

معتمدیان در پایان با تشکر از اهتمام نیرو‌های نظامی و انتظامی به ویژه سپاه در مدیریت زلزله شهرستان خوی، اظهار داشت: قرارگاه حمزه در کنار حفظ امنیت، نقش موثری در محرومیت زدایی داشته و امروز امنیت پایدار در آذربایجان غربی، موجب بهبود بسیاری از شاخص‌ها شده است.

انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×