» تازه های خبر » برخی انتقادات از تیم ملی زننده است
تازه های خبر - ورزش
جهانبخش:

برخی انتقادات از تیم ملی زننده است

خرداد 22, 1403 10

کاپیتان تیم ملی فوتبال کشورمان برخی انتقادات از این تیم را زننده توصیف کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «حرف‌رک» به نقل از خبرگزاری تسنیم  علیرضا جهانبخش در نشست خبری پیش از دیدار تیم ملی فوتبال ایران مقابل ازبکستان‌ در چارچوب دور ششم از مرحله اول انتخابی جام جهانی 2026 در قاره آسیا اظهار داشت: بعد از جام ملت‌ها به خاطر وضعیتی که داشتم و اردوی قبلی را از دست دادم، نشد که از رسانه‌ها تشکر کنم. من قبل از جام ملت‌ها هم گفتم که خانواده فوتبال می‌توانند به هم کمک کنند و اصحاب رسانه تأثیرگذار باشند. اکثر صحبت‌ها را آقای قلعه‌نویی گفت. وقتی که بحث ملی و مخصوصاً تیم ملی می‌شود، باید اولویت وجود داشته باشد. متأسفانه فکر می‌کنم اولین بار است در این سال‌ها بدون تمرین به مسابقه رفتیم، آنهم برای دیدار مهمی که مقدماتی جام جهانی بود و این هم به دلیل شرایط پروازی بود. ما تقریباً 23 ساعت در مسیر بودیم و این به خاطر عدم برنامه‌ریزی و مدیریت خوب بود و البته شرایطی که می‌توانست فراهم باشد.

وی در ادامه یادآور شد: فکر می‌کنم از فروردین ماه که اردوی قبلی بود، دو سه ماه زمان وجود داشت تا بتوانند شرایط را فراهم کنند. اکثر بچه‌ها از اروپا می‌آیند و 10، 12 ساعت در راه بودند تا به تهران برسند. ما 48 ساعت قبل از بازی به هنگ‌کنگ رسیدیم و خیلی خسته و بدون ریکاوری بودیم. هوا هم شرجی بود، اما بچه‌ها و کادر فنی همت کردند و این بازی مهم بیرون از خانه را پیروز شدیم. فکر می‌کنم در این سطح بازی راحت وجود ندارد. هنگ‌کنگ تیم خوبی بود، اما با شرایط خوبی که کادر فنی و بچه‌ها فراهم کردند، بردیم.

هافبک تیم ملی فوتبال کشورمان همچنین خاطر نشان کرد: به نظرم این شرایط از فدراسیون و وزارت ورزش بزرگ‌تر است، چون وقتی می‌گوییم ایران در این چند سال قدرت اول آسیا بوده است، باید آن امکانات و شرایطی که فراهم می‌شود، در یک سطح باشد، اما متأسفانه خیلی خنده‌دار است. حتی من وقتی با هم‌تیمی‌ها و کسانی که در ارتباط هستم، درباره پرواز 22، 23 ساعته به هنگ‌کنگ صحبت می‌کردم، واقعاً برای‌شان عجیب بود. همه تیم‌های ملی پرواز اختصاصی خودشان را دارند؛ از ژاپن گرفته تا کره جنوبی. حمایت‌های خوبی هم از آنها می‌شود، چون می‌دانند که فوتبال چقدر تأثیرگذار است.

جهانبخش تصریح کرد: در ممکلت خودمان نیز با این شرایطی که در این چند سال اخیر در تورنمنت‌ها بوده است، همه دیدند که فوتبال چقدر می‌تواند تأثیرگذار باشد. همین جام ملت‌ها و بازی‌هایی که تیم ملی انجام داد، چقدر روی بحث شرایط معیشتی و زندگی و شادی و مسائل مختلف در جامعه می‌تواند تأثیرگذار باشد. فکر می‌کنم همه مسئولان در جریان این موضوع مهم هستند و امیدوارم بتوانند از تیم ملی حمایت کنند تا بچه‌ها این مسیر خوب را ادامه بدهند، چون مسابقات در دور بعدی به مرتب سخت‌تر می‌شود و ما نمی‌توانیم بدون تمرین وارد بازی‌ها شویم و اینکه 22، 23 ساعت در مسیر باشیم. به همین دلیل امیدوارم شرایط در دور بعدی بهتر باشد.

وی درباره دیدار برابر ازبکستان نیز گفت: بازی سختی است. ازبکستان نیز جزو تیم‌هایی در آسیاست که حداقل در این چند ماه پیشرفت خوبی داشته و جام ملت‌های خوبی را هم پشت سر گذاشته است. بازی رفت می‌توانست بازی خوبی باشد، اما متأسفانه 2-2 مساوی شد. دیدار فردا نیز بسیار سخت است، اما بچه‌ها آماده هستند. شرایط ریکاوری می‌تواند بهتر باشد و ان‌شاءالله تا فردا می‌تواند بهتر هم بشود.

کاپیتان تیم ملی فوتبال کشورمان در مورد همراهی مردم با این تیم اظهار داشت: از مردم خواهش می‌کنم که ما را فردا تنها نگذارند، چون یک نسل جدیدی در حال ورود به تیم ملی است و این بچه‌ها به حمایت مردم نیاز دارند. وقتی در عید نوروز دیدیم که هواداران آمدند و از تیم ملی حمایت کردند، حس بسیار خوبی داشت و بچه‌ها لذت بردند. امیدوارم فردا هم این اتفاق بیفتد و مردم حمایت کنند و با یک نتیجه خوب بتوانیم در صدر جدول به دور بعدی صعود کنیم.

جهانبخش ضمن یادآوری اینکه همه تیم‌های آسیایی در حال پیشرفت هستند و این کاملاً دیده می‌شود، خاطر نشان کرد: در جام ملت‌ها هم دیدیم که دیدار با تیم‌هایی مثل هنگ‌کنگ و فلسطین بازی‌های ساده‌ای نبودند. آنها سال‌ها روی فوتبال پایه سرمایه‌گذاری می‌کنند و بحث اینکه بتوانند نسل‌های بعدی را آماده کنند که این در فوتبال مدرن و در آمریکای جنوبی نیز دیده می‌شود. این تنها کاری است که ما در کشورمان انجام نمی‌دهیم. نسلی که از دوره قبلی هستیم، مربوط به 2011 به بعد می‌شود. آن زمان همه استعدادیابی در کل کشور شدند و مربیانی که واقعاً دلسوز بودند و می‌خواستند که اینها بیایند و در تیم‌های پایه بازی کنند. متأسفانه پنج شش سال است که این اتفاق در فوتبال کشور رخ نمی‌دهد، چون اینقدر که مسائل مالی، فساد و منافع شخصی وارد شده، دیگر آن فوتبال و استعدادیابی به شکل گسترده انجام نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×