» اخبار استان » برگزاری دومین جشنواره سواد رسانه‌ای جهاد تبیین در آذربایجان غربی
اخبار استان - تیتر یک - گفتگو
مسئول سازمان فضای مجازی بسیج آذربایجان غربی خبر داد:

برگزاری دومین جشنواره سواد رسانه‌ای جهاد تبیین در آذربایجان غربی

خرداد 10, 1402 50

دومین جشنواره نهضت سواد رسانه‌ای آذربایجان غربی با موضوع «جهاد تبیین» هم‌زمان با سراسر کشور برگزار می‌شود.

نوذر شریعت پناه در گفتگو با خبرنگار حرف رک از برگزاری دومین جشنواره نهضت سواد رسانه‌ای در آذربایجان غربی با موضوع جهاد تبیین خبر داد.

وی گفت: یکی از مهم‌ترین مسائل پیرامون مدیریت فضای مجازی مسئله تعلیم‌وتربیت است که می‌تواند نقش تعیین‌کننده‌ای را ایفا کند.

شریعت‌پناه اظهار کرد: آموزش سواد رسانه‌ای در ایران یکی از ملزومات اساسی برای شهروندان به‌حساب می‌آید و نیازمند رسیدگی در ابعاد و زوایای مختلف است.

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج آذربایجان غربی افزود: آموزش سواد رسانه‌ای بستر مناسب را برای کنش گری فعالانه در فضای مجازی فراهم می‌کند.

وی تصریح کرد: سازمان‌های متولی نیازمند ارزیابی عملکردها، توانایی‌ها و شناسایی نقاط قوت و ضعف و نیز فرصت‌ها و تهدیدات حوزه مسئولیتشان هستند.

به گفته مسئول سازمان فضای مجازی بسیج آذربایجان غربی، یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای رسیدن به نقطه مطلوب برگزاری جشنواره‌های تخصصی است.

شریعت پناه گفت: برگزاری این جشنواره‌ها فرصتی برای ارائه ایده‌های جدید فراهم می‌آورد و پتانسیل‌ها و توانایی‌های بعضاً در حاشیه دیده شوند و نیز بازخوردگیری دقیق‌تری از آموزش‌های ارائه شده صورت می‌گیرد.

 وی اظهار کرد: هدف از برگزاری این جشنواره آمایش پتانسیل‌ها و توانایی‌های سواد رسانه‌ای فعالان فضای مجازی بسیج در سطح کشور است.

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج آذربایجان غربی افزود: محورهای ارائه آثار شامل تربیت رسانه‌ای، فناوری‌های نوین ارتباطی، جریان‌شناسی رسانه، رسانه‌شناسی، شبکه ملی اطلاعات و اقتصاد رسانه‌ای است.

 وی تصریح کرد: سخنرانی، موشن‌گرافیک، اینفوگرافی، کتاب و پوستر از قالب‌های ارائه آثار در این جشنواره هستند.

 به گفته شریعت پناه مرحله استانی این جشنواره از ۱۹ اردیبهشت تا ۱۰ تیرماه به‌صورت هم‌زمان در ۳۲ استان کشور برگزار می‌شود.

وی گفت: مهلت ارسال آثار تا ۱۰ تیرماه ۱۴۰۲ است و شرکت‌کنندگان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارسال آثار به آیدی @Arazsasypoldasht در شبکه‌های اجتماعی مراجعه کنند.

 مسئول سازمان فضای مجازی بسیج آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: برگزیدگان استانی این جشنواره به مرحله کشوری که در مردادماه برگزار می‌شود راه پیدا می‌کنند.

 انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×