تازه های خبر

تأیید حکم اعدام ۲ نفر از عناصر اصلی حادثه تروریستی ‌شاهچراغ(ع)‌

خرداد 4, 1402 ۹:۳۹ ق٫ظ 40

هیئت شعبه دیوان‌عالی کشور ضمن رد فرجام‌خواهی دو نفر از عوامل اصلی حادثه تروریستی حرم مطهر شاهچراغ(ع) در شیراز ـ دادنامه صادره را ابرام کرد.

به گزارش پایگاه خبری حرف رک، حکم اعدام دو نفر از عناصر اصلی حادثه تروریستی حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) تأیید شد.

هیئت شعبه دیوان‌عالی کشور در خصوص فرجام‌خواهی وکلای مدافع محمد رامز رشیدی و سید نعیم هاشمی قتالی، نسبت به رأی صادره از شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی شیراز، با توجه به جامع محتویات پرونده، گزارش اداره اطلاعات استان فارس، اظهارات متهمان و مستندات فنی ارائه‌شده، دادنامه صادره را تأیید کرد.

شعبه دیوان‌عالی کشور با توجه به آیه 33 سوره مائده و آیه 9 سوره حجرات در خصوص اهم احکام جزائی اسلام درحوزه امنیتی حکم بغی، محاربه و افساد؛ اقدامات صورت‌گرفته توسط نامبردگان را از مصادیق بارز و روشن بغات و محاربین و مفسدین فی الارض عنوان کرد.

در رأی شعبه دیوان‌عالی کشور آمده است: در لایحه فرجام‌خواهی، مطلبی که بر اساس دادنامه خدشه وارد کند ملاحظه نگردید و با توجه به مستندات مندرج در پرونده، از جمله اقاریر محکوم‌علیهما و این‌که در رسیدگی معموله و صدور حکم، موازین قانونی و شرعی اعم از شکلی و ماهوی رعایت شده است، لذا به‌استناد بند الف ماده 469 قانون آئین دادرسی فرجام‌خواهی وکلای نامبردگان رد و دادنامه صادره ابرام می‌گردد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×