ارومیه - پیشخوان - گفتگو
مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی مطرح کرد:

تبیین مدیریت مصرف برای واحدهای صنفی در آذربایجان‌غربی

آذر 20, 1402 ۹:۰۰ ق٫ظ 00

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی گفت: تبیین مدیریت مصرف گاز برای صنوف مختلف، می‌تواند صرفه‌جویی قابل‌توجهی را به دنبال داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی«حرف رک» علیرضا شیخی در گفتگو با خبرنگار درناسسی اظهارداشت: ۲۷۶ هزار واحد صنفی در استان فعالیت دارند که عمدهٔ آنها سرپرست خانوار هم به شمار می‌روندبنابراین تبیین ضرورت صرفه‌جویی در مصرف گاز به‌عنوان یک سرمایهٔ ارزشمند ملی، علاوه بر کاهش مصرف واحدهای تجاری، می‌تواند منجر به نهادینه‌شدن فرهنگ صرفه‌جویی در خانواده آنها نیز شود.

وی تعداد مشترکین گاز در گروه تجاری را ۸۵ هزار و ۵۷۹ مشترک اعلام کرد و افزود: این تعداد ۱۵ درصد کل مشترکین گاز استان را شامل می‌شود که در دوره سرد سال گذشته حدود ۱۲۷ میلیون مترمکعب مصرف گاز داشتند.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی با اعلام اینکه گروه تجاری، سهم چهار درصدی از کل مصرف گاز در استان را دارد، خاطرنشان کرد: اگر این گروه، ۲۰ درصد در مصرف سالانه خود صرفه‌جویی کند، حدود ۲۵/۵ میلیون مترمکعب خواهد بود که معادل مصرف یک روز گاز آذربایجان‌غربی است.

شیخی با تأکید بر اینکه شرکت گاز هم تکلیف و هم ابزار قانونی برخورد با مشترکان پرمصرف و بد مصرف را دارد، ادامه داد: ما نمی‌خواهیم به‌صورت قهری با مشترکان پرمصرف گروه تجاری برخورد کنیم؛ بلکه ضروری می‌دانیم اتاق اصناف در این زمینه ورود کرده و طی همکاری با شرکت گاز، با اطلاع‌رسانی‌ها و اخطارهای لازم به واحدهای صنفی، نسبت به مدیریت مصرف گاز از سوی آنها، اقدام کند.

انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×