پیشخوان - چالدران - سیاسی - گفتگو
امام جمعه چالدران:

تبیین ابعاد شخصیتی شهید سلیمانی ضروری است

دی 14, 1402 ۱۰:۵۰ ق٫ظ 00

امام‌جمعه چالدران گفت: یکی از ضرورت‌های امروز جامعه تبیین ابعاد مختلف زندگی و شخصیت سردار قاسم سلیمانی است که باید در بین جوانان ترویج و اشاعه یابد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری «حرف رک» حجت‌الاسلام سیف اله محمدزاده امام‌جمعه شهرستان چالدران در گفتگو با خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری «آذرسسی» ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار دل‌ها حاج‌قاسم سلیمانی و تسلیت به مناسبت شهادت ناجوانمردانه هم‌وطنان عزیزمان در کرمان اظهار داشت: دشمنان انقلاب و نظام در این باور هستند با اقدامات تروریستی می‌توانند مردم شجاع ایران را از هدف والای خود یعنی آزادی قدس شریف منصرف کنند اما ملت ایران بیش از همیشه پشتیبان ولایت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند و پاسخ دندان‌شکن به عاملین این جنایت هولناک خواهند داد.

وی ادامه داد: دشمنان ملت ایران یک‌بار دیگر با به خاک و خون کشیدن بیش از ۳۰۰ نفر از مردم بی‌گناه و بی‌دفاع از جمله زنان و کودکان در شهر کرمان، خوی وحشی‌گیری و تروریستی خود را به جهانیان نشان دادند.

امام‌جمعه چالدران افزود: سردار سلیمانی در مبارزه با ظلم و بیدادگری همیشه در خط مقدم بود و دشمنان می‌خواهند با انجام. اقدامات تروریستی مکتب حاج‌قاسم را تضعیف کنند؛ اما سخت در اشتباه هستند این اقدامات نه‌تنها مکتب اسلام، قرآن، اهل‌بیت و حاج‌قاسم را تضعیف نخواهد کرد؛ بلکه مکتب سردار سلیمانی را به جهانیان نشان خواهد داد.

محمدزاده در ادامه آیه‌ای از قرآن در سوره احزاب آیه ۲۳ اشاره کرد و بیان کرد: خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرماید: مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ فَمِنهُم مَن قَضیٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ وَما بَدَّلوا تَبدیلًا، این آیه به عظمت شهید اشاره می‌کند و می‌فرماید شهید یک عنوانی است که نباید از آن آسان عبور کرد. در کلمهٔ شهید، مجموعه‌ای از ارزش‌های دینی و ملّی و انسانی نهفته است… امّا مسائل دینی؛ اوّلین چیزی که شهید به یاد انسان می‌آورد، جهاد فی‌سبیل‌الله است؛ شهید در راه خدا حرکت کرده، مجاهدت کرده، به شهادت رسیده. شهید مظهر ایمان صادق است.

وی افزود: سردار سلیمانی از دوران جنگ در معرض شهادت بود، همیشه او را به شهادت تهدید می‌کردند و این خواست خدا بود که شهادت حاج‌قاسم، نه به دست یک تروریست عادی، بلکه توسط خبیث‌ترین دولت دنیا یعنی آمریکا جنایت‌کار رقم بخورد.

امام جمعه چالدران تصریح کرد: یکی از ضرورت‌های امروز جامعه تبیین ابعاد مختلف زندگی و شخصیت سردار قاسم سلیمانی است که باید در بین جوانان ترویج و اشاعه یابد و مکتب حاج‌قاسم الگوی پسران و دخترانمان باشد.

وی خاطرنشان کرد: اگر رشادت‌ها و جان‌فشانی‌های حاج‌قاسم نبود و مقاومت در منطقه ایجاد نشده بود امروز معلوم نبود آمریکا، اسرائیل و هم‌پیمانانشان چه بر سر کشورهای اسلامی می‌آوردند.

محمدزاده در ادامه بیان کرد: حاج‌قاسم تنها در عرصه نظامی حضور نداشت؛ بلکه در همه عرصه‌ها اعم از دیپلماسی و سیاسی حضور فعال و پررنگی داشت و توطئه شوم دشمن توسط ایشان خنثی گردید و تومار داعش توسط سردار سلیمانی درهم‌پیچیده شد.

انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×