» اخبار استان » خوی » تحویل ۳۰۰ واحد مسکونی بازسازی شده در زلزله خوی به مالکان
خوی

تحویل ۳۰۰ واحد مسکونی بازسازی شده در زلزله خوی به مالکان

اردیبهشت 19, 1402 30

به گزارش حرف رک به نقل از آذرباخیش، جعفر برزگر در گفت‌وگو با خبرنگاران، در خصوص روند پیشرفت فیزیکی  بازسازی مناطق زلزله‌زده شهرستان خوی در زلزله  ۱۳ مهرماه گفت: یک هزار و ۱۰۰ واحد احداثی در این زلزله در شهر خوی و روستاهای اطراف بخش مرکزی وجود داشت که تاکنون از این تعداد، عملیات اجرایی ۹۴۰ واحد شروع شده و صاحبان ۳۰۰ واحد مسکونی هم در خانه‌های جدید خود ساکن شده‌اند.

برزگر افزود: عملیات احداث برخی واحدها در این زلزله، در کمتر از سه ماه پایان یافت و ۱۶۰ واحد باقیمانده  مربوط به شهر خوی است.

وی ادامه داد:  روند صدور پروانه ساختمانی از سوی شهرداری برای ۱۶۰ واحد باقیمانده در شهر خوی کُند بوده و اهالی نیز  بیشتر دنبال مشارکت‌کننده و بلندمرتبه‌سازی با تراکم زیاد هستند که امیدواریم با اعمال سیاست‌های تشویقی دولت شاهد شروع عملیات اجرایی آنها هم باشیم.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تصریح کرد: آخ  خرداد امسال پایان عملیات اجرایی واحدهای خسارت‌دیده از زلزله خوی تعیین شده است که هم اکنون نیز شاهد پیشرفت عملیات اجرایی در این حوزه هستیم‌.

وی با بیان اینکه برای به اتمام رساندن عملیات بازسازی واحدهای مسکونی آسیب‌دیده از زلزله ۱۳ مهر برنامه‌ریزی‌های لازم  صورت‌گرفته گفت: دراین‌بین نیازمند مشارکت بانک‌های عامل هستیم.

وی تأکید کرد: بانک‌ها ۶۰ میلیون تسهیلات بلاعوض کمک دولت به زلزله‌زدگان را پرداخت کرده‌اند؛ ولی نیازمند آزادسازی مراحل دوم و سوم تسهیلات ساخت مسکن از سوی بانک‌ها هستیم که در این صورت تا آخر خرداد امسال شاهد اتمام بازسازی خواهیم بود.

انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×