تازه های خبر

جزئیات جدید اجرای طرح کالابرگ الکترونیک توسط دولت/کمک نقدی به ۳ دهک اول

خرداد 7, 1402 ۱:۲۰ ب٫ظ 30

معاون رفاهی و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص آخرین وضعیت اجرای طرح کالابرگ الکترونیک در کشور توضیح داد.

به گزارش حرف رک، علیرضا عسگریان، معاون رفاهی و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ارتباط با آخرین وضعیت اجرای طرح کالابرگ الکترونیک اظهار کرد: دو سال است که اجرای این طرح آغاز شده و طرح اشاره شده در سه مرحله به صورت آزمایشی انجام شده و پایلوت سوم آن تقریبا کشوری بوده البته اگر قرار است به صورت سراسری و قطعی اجرا شود باید زیرساخت‌های مورد نظر فراهم شود.

وی با بیان اینکه وزارت رفاه بالغ بر ۹۰ درصد آمادگی اجرای طرح کالابرگ را به صورت سراسری دارد، گفت: در حال حاضر توانسته‌ایم حداقل در ۴۸ هزار نقطه در کشور با فروشگاه‌ها و از جمله فروشگاه‌های زنجیره‌ای به توافق برسیم.

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت بنا دارد که این طرح را به صورت جدی اجرا کند که به گروه‌های مختلف مخصوصا گروه‌های محروم و دهک‌های پایین کمک بکند البته وزارت رفاه نقطه‌یابی‌هایی را انجام داده و امیدواریم طی چند روز آینده میزان آمادگی‌مان به ۹۵ الی ۹۹ درصد برسد و اگر دولت اعلام بکند ما حاضریم زیر اجرای طرح برویم.

عسگریان همچنین گفت: پیش‌بینی می‌کنیم امسال قبل از اتمام فصلی که در آن قرار داریم مرحله جدید کالابرگ الکترونیکی را اجرا کنیم و در این مرحله به احتمال زیاد به غیر از یارانه مبالغی هم برای کمک به سه دهک اول پرداخت شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×