تازه های خبر

جزئیات واگذاری رایگان زمین به خانوارهای دارای ۳ فرزند/ هزینه ۵۰ تا ۲۰۰ میلیونی آماده‌سازی زمین‌ها

خرداد 4, 1402 ۹:۲۷ ق٫ظ 20

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به واگذاری رایگان ۲۰۰ مترمربع زمین به خانوارهای دارای سه فرزند گفت: هزینه آماده‌سازی این زمین‌ها ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان است.

به گزارش گروه اقتصادی پایگاه خبری حرف رک، هادی عباسی در نشست خبری در پاسخ به خبرنگاران، اظهار کرد: در قانون جوانی جمعیت وزارت راه و شهرسازی مکلف شده است به خانوارهای دارای سه فرزند یا بیشتر که متولد 24 آبان 1400 به بعد هستند 200 مترمربع زمین به‌صورت رایگان واگذار کند.

وی افزود: البته این خانوارها باید هزینه آماده‌سازی زمین را پرداخت کنند این هزینه به‌صورت قسطی با دوسال تنفس و طی شش سال دریافت خواهد شد.

وی با اعلام اینکه هزینه آماده‌سازی زمین حدود 50 تا 200 میلیون تومان است، تصریح کرد: تاکنون حدود 80 هزار نفر در سامانه وزارت راه و شهرسازی برای دریافت زمین ثبت‌نام کردند پس از پالایش زمین موردنظر در شهرهای کمتر از 500 هزار نفر جمعیت به متقاضیان واگذار می‌شود. به حدود سه هزار نفر زمین تحویل شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ خبرنگاران درمورد بروز مشکل برای برخی خانواده‌ها در شهر قم گفت: با توجه به قانون جوانی جمعیت شهر قم بالای 500 هزار نفر جمعیت دارد نمی‌توانیم در این شهر به متقاضیان زمین واگذار کنیم در زمان حاضر در سه شهر اطراف قم از جمله سلفچگان و چند سایت زمین آماده واگذاری به متقاضیان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×