اجتماعی - اخبار استان - تیتر یک - گفتگو
دادستان عمومی و انقلاب آذربایجان غربی:

جمع‌آوری معتادان متجاهر ارومیه در دستور کار قرار می‌گیرد  

مهر 1, 1402 ۷:۰۰ ب٫ظ 00

دادستان عمومی و انقلاب مرکز آذربایجان غربی خواستار جمع‌آوری معتادان متجاهر از ساختمان‌های ناایمن در ارومیه شد.

حسین مجیدی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری حرف رک، با اشاره به جمع‌آوری معتادان متجاهر در ارومیه، اظهار کرد: یکی از سیاست‌های جدی دستگاه قضایی در استان رسیدگی به مشکلات و معضلات اجتماعی سطح جامعه در راستای احیای حقوق عامه است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان آذربایجان غربی تصریح کرد: در روزهای گذشته طی بازدیدی که بدین منظور از برخی از ساختمان‌های ناایمن و محل‌های استعمال مواد مخدر در محله آغداش و شورش در ارومیه صورت گرفته بود، دستور جمع‌آوری معتادان متجاهر صادر شد.

وی عنوان کرد: در این دستور مقرر شد اکیپی از کارشناسان راه و شهرسازی، شهرداری و نیروی انتظامی به تفکیک هر کلانتری با مسئولیت رئیس کلانتری هر حوزه تشکیل و تمامی ساختمان‌های ناایمن شناسایی شود.

مجیدی تصریح کرد: بنابراین اگر در حین بازدید از ساختمان‌های ناایمن، چنانچه ساختمانی محل استعمال مواد مخدر و خانه فساد باشد، ضمن گزارش به دادستانی مرکز استان، اخطارهای قانونی لازم صادر و طبق قانون شهرداری‌ها اقدام شود.

وی با توصیه به شهروندان از حیث خطرات ناشی از اجاره ساختمان‌های ناایمن، به مشاوران املاک هشدار داد و گفت: در صورت انعقاد قرارداد اجاره ساختمان‌های ناایمن و تهدید جان و مال شهروندان ازاین‌حیث برخوردهای قانونی لازم انجام خواهد شد.

مجیدی در پایان با صدور دستور به شهرداری ارومیه تا‌کید کرد: چنانچه هریک از ساختمان‌های ناایمن تخریب گردد و شهرداری نیز موظف است در راستای نشاط آفرینی محیط اقدام به رنگ‌آمیزی دیوارهای باقیمانده از تخریب نماید و نسبت به بازسازی محل اهتمام ویژه‌ای داشته باشد.

انتهای خبر /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×