» تازه های خبر » حزب نتانیاهو در سراشیبی سقوط قرار گرفت
تازه های خبر - سیاسی
نظرسنجی در فلسطین اشغالی:

حزب نتانیاهو در سراشیبی سقوط قرار گرفت

دی 12, 1402 00

نظرسنجی جدید در فلسطین اشغالی نشان داد که در صورت برگزاری انتخابات سراسری در همین امروز، ائتلاف کابینه کنونی رژیم صهیونیستی اکثریت پارلمانی را از دست داده و ائتلاف اپوزیسیون به قدرت می‌رسند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «حرف‌رک»، به نقل از خبرگزاری فارس، نظرسنجی شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که اگر هم‌اکنون انتخابات سراسری در فلسطین اشغالی برگزار شود، کرسی‌های حزب لیکود در پارلمان این رژیم (کنست) به ۱۶ کرسی کاهش می‌یابد.

از سوی دیگر، تعداد کرسی‌های حزب «بنی گانتز» وزیر جنگ پیشین این رژیم در کنست نیز به ۳۸ و تعداد کرسی‌های حزب «یائیر لاپید» نخست‌وزیر پیشین این رژیم نیز به ۱۵ عدد می‌رسد.

این شبکه گزارش داد که ائتلاف احزاب کابینه کنونی تل‌آویو در انتخابات جدید، اکثریت کنست را از دست می‌دهند زیرا تعداد کرسی‌های آنها مجموعا از ۴۵ عدد بیشتر نمی‌شود.

در طرف مقابل، احزاب اپوزیسیون نتانیاهو اما با دستیابی به ۷۱ کرسی از ۱۲۰ کرسی کنست، به اکثریت پارلمان این رژیم دست پیدا می‌کنند.

پیش از این نیز نظرسنجی روزنامه «معاریو» نشان داده بود که میزان محبوبیت نخست وزیر رژیم صهیونیستی بعد از عملیات طوفان الاقصی به ۲۶ درصد کاهش یافته است.

انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×