اجتماعی - اخبار استان - تازه های خبر
معاون استاندار آذربایجان‌غربی:

حل مشکلات نیازمند همت ویژه مدیران اجرایی است

خرداد 10, 1402 ۲:۲۰ ب٫ظ 30

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی‌ گفت: حل مشکلات در حوزه‌های مختلف نیازمند همه ویژه مدیران اجرایی است که البته این همت در بسیاری از مدیران در استان دیده می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حرف رک؛ جواد کرمی سه‌شنبه شب در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی آذربایجان غربی افزود: این همت ویژه می‌تواند موجب بهبود وضعیت استان در بسیاری از حوزه‌ها به ویژه در بخش‌های اقتصادی باشد.

وی اضافه کرد: ما مسوول هستیم تا با حضور در میدان، گره‌ها را باز کنیم و این امر در این برهه حساس بسیار ضروری به نظر می‌رسد.

ناظر گمرکات آذربایجان غربی هم در این جلسه با ارائه گزارشی در خصوص وضعیت صادرات و واردات استان در دو ماهه امسال اظهار کرد: در این مدت میزان صادرات استان به بیش از ۴۵۱ هزار تُن رسیده که ۲۶ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.

خالد جنگجو ادامه داد: ارزش صادرات از استان نیز در دو ماهه امسال ۱۷۰ میلیون دلار بود که در این بخش هم ۳۸ درصد رشد را شاهد هستیم.

وی گفت: میزان واردات ۲ ماهه ابتدایی امسال در آذربایجان غربی هم از نظر وزنی نسبت به مدت مشابه پارسال ۳۱ درصد کاهش داشته ولی از نظر ارزش چهار درصد افزایش یافته است.

جنگجو افزود: تردد روزانه از گمرکات آذربایجان غربی هم ۴۱ درصد بیشتر شده و میانگین تردد روزانه کامیون هم به یک هزار و ۸۴۱ دستگاه رسیده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×