اجتماعی - ارومیه - تیتر یک - گفتگو

خانه کارگر ارومیه تشکل کارگری یا نهاد انحصاری؟

اردیبهشت 11, 1402 ۱۲:۴۸ ب٫ظ 50

به گزارش پایگاه خبری حرف رک به نقل از اروم‎tv، دانش اسماعیلی اظهار کرد: کارگران استان با مشکلات فراوانی دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند و خانه کارگر را مأمنی امن برای خود می‌دانند اما در سال‌های اخیر این مکان امن برای کارگران نا‌امن شده است.

وی با بیان اینکه دبیر خانه کارگر استان این مکان را انحصاری کرده گفت: در خانه کارگر ارومیه اجازه فعالیت به دلسوزان کارگری داده نمی‌شود.

عضو هیات اجرایی خانه کارگر ارومیه با اشاره به اینکه در سال گذشته اتفاقات ناگواری برای کارگران در ارومیه رخ داده است گفت: متاسفانه خانه کارگر در راستای حمایت از کارگران تاکنون هیچ اقدامی انجام نداده است.

اسماعیلی افزود: انتظاراتی که کارگران از خانه کارگر داشته‌اند تاکنون برآورده نشده است و دلیل آن نیز انحصاری عمل کردن دبیر اجرایی خانه کارگر ارومیه است که موجب تضییع حقوق کارگران شده است.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف اصلی خانه‌های کارگر پیگیری مطالبات امور صنفی کارگران است گفت: در چندین سال گذشته هیچ پیگیری از سوی خانه کارگر ارومیه در راستای مطالبات صنفی کارگران صورت نگرفته است.

عضو هیات اجرایی خانه کارگر ارومیه با بیان اینکه دبیر کل خانه کارگر کشور، پایه‌گذار تشکل‌های کارگری در جهت حمایت از کارگران و  آرمان‌های نظام اسلامی بوده گفت: متاسفانه در این راستا خانه کارگر ارومیه کوتاهی کرده و حمایتی از کارگران نمی‌کند.

این فعال کارگری عنوان کرد: عدم حضور آقای محجوب در مجلس شورای اسلامی موجب خاموش شدن صدای کارگران در خانه ملت شده است بنابراین تمامی کارگران باید در تلاش باشند تا محجوب و محجوب‌های دیگری را به خانه ملت بفرستند تا بتوانند از حق و حقوق کارگران دفاع کنند.

عضو هیات اجرایی خانه کارگر تصریح کرد: با توجه به فراوانی تعدد خانه‌های کارگر در کشور در برخی از این خانه‌ها انتظارات کارگران بر آورده نمی‌شود بنابراین از دبیر کل خانه کارگر کشور خواهشمندیم در به کارگیری افراد معتمد و اجرایی در این خانه‌ها تلاش کنند.

وی در خاتمه از دبیر کل خانه کار گر کشور خواست نظارت خود بر خانه‌های کارگر را افزایش داده و در جهت راستی‌آزمایی در راستای عملکرد خانه‌های کارگر استان‌ها تلاش بیشتری انجام داده و در راستای کتمان کاستی‌های خانه‌های کارگر نکوشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×