پیشخوان - میاندوآب
با اقدام به‌موقع مأموران آتش‌نشانی؛

خانواده میاندوآبی از حادثه گازگرفتگی نجات یافتند

دی 22, 1402 ۷:۵۹ ب٫ظ 10

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میاندوآب گفت: یک خانواده میاندوآبی در منزل خود توسط آتش‌نشانان از حادثه گازگرفتگی نجات یافتند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «حرف رک»، سامان محمدی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «زرین خبر»، اظهار کرد: امروز طی تماس یک خانواده با سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی مبنی بر سردرد و حالت تهوع، کارشناسان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میاندوآب سریعاً در محل موردنظر حاضر شدند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میاندوآب افزود: با بررسی این منزل با دستگاه گازسنج، کارشناسان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میاندوآب متوجه وجود گاز منو اکسید کربن حاصل از ایراد در سیستم مسیر دودکش بخاری شدند.

وی گفت: پس از این موضوع، کارشناسان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میاندوآب نسبت به رفع ایراد اقدام کرده و خوشبختانه از حادثه جانی جلوگیری شد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میاندوآب تصریح کرد: همشهریان محترم توصیه‌های ایمنی را جدی گرفته و از باز بودن مسیر دودکش، نصب استاندارد سیستم گرمایشی و بازدیدهای دوره‌ای اطمینان حاصل کنند.

محمدی اظهار کرد: همشهریان عزیز در صورت وجود مشکل در سیستم گرمایشی جهت بازدید کارشناسان سازمان آتش‌نشانی با شماره‌تلفن ۱۲۵ تماس حاصل نمایند تا با حضور کارشناسان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میاندوآب نسبت به رفع مشکل اقدام شود.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میاندوآب هم چنین با بیان اینکه نشانه‌های اولیه ناشی از گازگرفتگی با مونوکسید کرین تا حدی شبیه به آنفلوانزا است با این تفاوت که در آن تب وجود ندارد، اظهار کرد: اثرات گاز مونوکسید کرین شامل خواب‌آلودگی و خمیازه‌کشیدن بیش از حد، گیجی، ضعف و بی‌حالی، امکان بروز سردرد شدید، گاهی تهوع و استفراغ، پرش‌های عضلانی و اختلال حرکتی، احساس نبض پر و صدادار در ناحیه شقیقه، افزایش فشارخون، گشادشدن مردمک چشم و کاهش دید، رنگ تیره پوست، رنگ‌پریدگی دور لب‌ها و یا صورتی شدن آن، گاهی سفتی عضلات به‌ویژه عضلات فک، قطع تنفس، تشنج، اغما و مرگ از جمله اثرهایی است که بر اثر مسمومیت با گاز CO ممکن است ایجاد شود.

انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×