تازه های خبر

دیدار «بشار اسد» با رئیس‌جمهور چین

مهر 1, 1402 ۳:۳۱ ق٫ظ 10

مذاکرات رسمی بین «شی جین پینگ»، رئیس جمهور چین و «بشار اسد»، رئیس جمهور سوریه آغاز شد.

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری حرف رک،، منابع رسمی چین امروز جمعه گزارش دادند، مذاکرات رسمی بین «شی جین پینگ»، رئیس جمهور چین و «بشار اسد»، رئیس جمهور سوریه در «هانگژو» آغاز شده است.

رئیس جمهور چین در دیدار با همتای سوری خود گفت: چین و سوریه به دنبال اعلام برقراری روابط مشارکت راهبردی میان خود هستند و سوریه یکی از اولین کشورهایی است که با چین جدید روابط برقرار کرد و پکن آماده توسعه همکاری و دفاع مشترک با دمشق است.

شی جین پینگ افزود: سوریه یکی از کشورهایی بود که پیش نویس قطعنامه بازگشت چین به کرسی خود در سازمان ملل را پیشنهاد کرد.

رئیس جمهور چین ادامه داد: روابط سوریه و چین به مدت 67 سال در برابر تغییرات شرایط بین‌المللی استوار مانده و دوستی بین دو کشور در طول زمان همچنان پایدار بوده است.

شی جین پینگ، رئیس جمهور چین مشارکت راهبردی با سوریه را نقطه عطفی در تاریخ روابط دوجانبه در مواجهه با شرایط بی ثبات کننده بین‌المللی عنوان کرد.

بشار اسد، رئیس جمهور سوریه نیز در این دیدار ضمن تشکر از رئیس جمهور چین گفت: ما به نقش سازنده چین در عرصه بین‌المللی امیدوار هستیم و هرگونه اقدام در جهت تضعیف این نقش را مردود می‌دانیم.

رئیس جمهور سوریه افزود: این سفر در این شرایط و در این زمان بسیار مهم است؛ زیرا امروز جهانی چند قطبی در حال شکل گیری است که می‌تواند جهان را به تعادل و ثبات باز گرداند و وظیفه همه ما این است که به خاطر آینده‌ای روشن از این لحظات استفاده کنیم.

رؤسای چین و روسیه در این دیدار توافقنامه همکاری راهبردی سوریه و چین را امضا کردند.

دفتر ریاست جمهوری سوریه اعلام کرده است که رئیس جمهور این کشور به همراه همسر خود بنا به دعوت رسمی همتای چینی خود، دیروز پنجشنبه به پکن سفر کرده است.

انتهای خبر /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×