» اخبار استان » خوی » رعایت‌نکردن حجاب بی‌توجهی به احکام خداوند متعال است
خوی
امام‌جمعه خوی:

رعایت‌نکردن حجاب بی‌توجهی به احکام خداوند متعال است

خرداد 5, 1402 زمان مطالعه: 1 دقیقه 40

حجت‌الاسلام حجت قاسم‌خانی در خطبه‌های نمازجمعه گفت: تمام احكام الهى بر اساس حكمت و براى خیر و مصلحت ما وضع شده و رعایت‌نکردن حجاب بی‌توجهی به احکام خداوند متعال است.

به گزارش حرف رک به نقل ازآذرباخیش حجت‌الاسلام حجت قاسم‌خانی امام‌جمعه خوی در خطبه‌های عبادی و سیاسی جمعه با اشاره به وضعیت حجاب در جامعه، گفت: تمام احكام الهى بر اساس حكمت و براى خیر و مصلحت ما وضع شده است، بنابراین كم باشند یا زیاد باید رعایت شوند.

وی افزود: مسئله پوشش هم همین‌طور است، وقتى ظاهر بودن موى سر در مقابل نامحرم حرام است، چه تمام، و چه كمى از آن، و چه حتى یك تار مو هم حرام است.

قاسم‌خانی خاطرنشان کرد: تمام كارهاى خطا و نادرست از كم شروع مى‌شود و اصولاً شیطان بسیار باحوصله و پُرطاقت است. ابتدا گناه و خطاى بسیار كوچكى را پیشنهاد مى‌كند و هنگامى كه جواب مثبت شنید قدم بعدى را بر مى‌دارد.

امام‌جمعه خوی اظهار داشت: ولنگاری بهترین فرصت برای دشمن در تغییر ذائقه و مصرف فرهنگی و رواج خوراکِ فرهنگیِ مضرّ و مخرّب، و به دنبال آن، ایجاد رخنه فرهنگی و انحطاط است.

وی اصلی‌ترین علل بدپوششی در جامعه اشاره کرد و افزود: غرب‌زدگى، ضعف اعتقادى و ایمانى، ضعف شخصیتى و هویتى، تربیت و تعلیم نادرست، برداشت غلط یا سوءاستفاده از «آزادى»، «حقوق زنان» متأثرشدن از الگوسازى‌هاى منفى مانند جریان سِلِبِریتى‌ها كه شوالیه‌هاى فرهنگى دشمن در لباس هنرمندان سینما… را می‌توان از دلایل عمده بدپوششی در جامعه دانست.

قاسم‌خانی گفت: اگر مسئولین بزرگوار در این مقوله مماشات و کوتاهی کنند خوف آن می‌رود که اخلاقیات و مسئله عفت و معنویت به‌شدت آسیب ببیند.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×