اجتماعی - تازه های خبر
تا پایان هفته جاری انجام می‌پذیرد؛

رفع اختلال سامانه نسخه‌نویسی بیمه سلامت

فروردین 31, 1403 ۰:۴۶ ق٫ظ 10

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت از رفع اختلال سامانه نسخه‌نویسی بیمه سلامت تا پایان هفته جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «حرف‌رک» به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدمهدی ناصحی درباره اختلال سامانه نسخ الکترونیک سازمان بیمه سلامت که منجر به بروز مشکل در دسترسی مردم به داروها و خدمات سلامت شده، نسبت به رفع مشکلات سامانه نسخ الکترونیک در روزهای آینده ابراز امیدواری کرد و گفت: به نظر می‌رسد که تا پایان هفته مشکلات سامانه نسخه‌نویسی الکترونیک بیمه سلامت مرتفع خواهد شد.

وی افزود: سامانه بیمه سلامت یک سامانه با وسعت زیاد است و تنوع خدماتی زیادی دارد و به همین دلیل نیاز به توسعه زیرساخت‌ها دارد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ادامه داد: قبل از به‌روزرسانی زیرساخت‌ها، به مطب‌ها و داروخانه‌ها اعلام کردیم که کندی در سیر جابه‌جایی سامانه‌ها وجود خواهد داشت. اگر در داروخانه یا مراکز درمانی نسخه کاغذی را قبول نکردند یا خدمات به‌صورت آزاد محاسبه شود این هزینه را بیمه سلامت به‌عنوان هزینه‌های متفرقه به بیماران پرداخت خواهد کرد.

لازم به ذکر است خبرگزاری تسنیم چند روز پیش طی گزارشی از بروز اختلال در سامانه نسخه‌نویسی بیمه سلامت خبر داده بود. در پی این گزارش، رئیس مرکز فناوری اطلاعات سازمان بیمه سلامت در روز ۲۷ فروردین‌ماه اعلام کرد که بخش عمده مشکلات مربوط به این سامانه طی 24 ساعت آینده مرتفع خواهد شد؛ اما باگذشت این مدت، هنوز بیماران مجبور به مراجعه مجدد به پزشک و درخواست نسخه کاغذی و ارائه نسخ کاغذی به داروخانه‌ها هستند که این موضوع علاوه بر افزایش پرداخت از جیب مردم، موجی از نارضایتی را در بیماران ایجاد کرده است.

انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×