اجتماعی - تازه های خبر
مدیرکل امور زندان‌های استان اعلام کرد:

رهایی ۱۷ محکوم به قصاص از چوبه‌دار در آذربایجان ‌غربی

مهر 5, 1402 ۴:۰۶ ب٫ظ 20

مدیرکل امور زندان‌های آذربایجان‌غربی گفت: در سال جاری ۱۷نفر از محکومین قصاص از مرگ رهایی یافتند.

به گزارش پایگاه خبری حرف رک؛ مراد فتحی در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: در سال جاری ۸۰ جلسه صلح و سازش برگزار شد و ۱۷ نفر از محکومین قصاص از مرگ رهایی یافتند.

مدیرکل امور زندان‌های استان با اشاره به اینکه در سال جاری ۳۲ جشن گلریزان جهت آزادی زندانیان نیازمند استان برگزار شده است، اظهار کرد: میزان مساعدت خیرین برای آزادی زندانیان نیازمند بیش از ۲۵۲میلیارد ریال و میزان کمک‌های ویژه ستاد دیه کشور برای آزادی زندانیان نیازمند استان نیز ۳۴میلیارد ریال است.

وی با تاکید به اینکه در سال جاری مبلغ پذیرش شده اعسار زندانیان جرایم غیرعمد مراجع قضایی ۱۲۳میلیارد تومان است، تصریح کرد: همچنین در این مدت تعداد پرونده‌های تشکیل شده در ستاد دیه استان ۳۸۳مورد بوده و ۱۹۳ مددجوی آزاد شده جرایم غیر عمد ثبت شده است.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری ۲۶۵مورد اخذ رضایت برای زندانیان نیازمند توسط اداره کل انجام شده است، تصریح کرد: ۱۶ مرکز انجمن حمایت از زندانیان در حوزه قضایی در استان فعالیت دارند که در حال حاضر ۲۷۹۴خانواده مددجویان نیازمند را تحت پوشش خدمات حمایتی و اجتماعی قرار داده‌اند.

فتحی اظهار کرد: در سال جاری ۳۲۱پرونده مددجویان آزاد شده در مرکز مراقبت بعد از خروج پذیرش شده و برای ۶۷مددجو و خانواده تحت پوشش مرکز خدمات اجتماعی؛ تسهیلات اشتغال پرداخت شده است.

مدیرکل امور زندان‌های آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: همچنین در ۶ماهه نخست سال جاری ۲۵۲نفر برای تسهیلات اشتغال زایی به کمیته امداد معرفی شده اند.

وی یاد آور شد: در سال جاری ۱۷هزار و ۸۹۶ مورد مشاوره و راهنمایی توسط مددکاران اجتماعی امور زندانها انجام شده و ۱۳۴۲مورد اقدام مددکاری اجتماعی جهت تسریع در آزادی زندانیان انجام شده است.

فتحی ادامه داد: در ۶ماه نخست سال جاری ۶۹هزار و۷۷مورد بسته معیشتی و حمایتی بین خانواده زندانیان نیازمند استان توزیع شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×