رودخانه زنگمار پلدشت
اجتماعی - اخبار استان - پلدشت - پیشخوان
بازی با سلامت مردم؛

رودخانه زنگبار پلدشت، زخمی که دوباره زبان‌ باز کرد

خرداد 7, 1402 ۴:۳۲ ب٫ظ 30

بوی بد فاضلاب‌ها ساکنین حاشیه رودخانه زنگبار را به‌شدت آزار می‌دهد و امکان انتقال انواع بیماری‌ها وجود دارد.

به گزارش حرف رک به نقل از  آراز سسی، رودخانه یکی از موهبت‌هایی است که یک شهر می‌تواند از آن برخوردار شود و تعداد شهرهایی که از این موقعیت استراتژیک و موهبت الهی برخوردارند در کشورمان انگشت‌شمار است.
رودخانه زنگبار یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری در پلدشت و از طرفی مسیر تردد اکثر مردم پلدشت محسوب می‌شود؛ اما شرایط نامناسب این رودخانه از نظر فراهم‌نکردن چشم‌انداز زیبا و از طرفی بوی تعفن فاضلاب در آن موجب آزردگی بسیاری از مردم منطقه شده است.
این رودخانه به‌جای آنکه یک جاذبه شهرستانی باشد تبدیل به محلی برای فاضلاب شهری و زباله‌ها شده است.
رعایت بهداشت و نظافت یکی از ابتدایی‌ترین نیازهای انسان برای داشتن یک زندگی سالم، آسوده و مرفه بوده و حداقل چیزی که از منظره یک شهر انتظار می‌رود همین موضوع پاکیزگی و بهداشت شهری است که علاوه بر اینکه یک نیاز ابتدایی به شمار می رود یک لزوم پر ارزش و گران‌بها نیز است، زیرا مستقیماً با سلامتی و بهداشت مردم در ارتباط است.
باتوجه‌به اینکه پلدشت شهرستانی گرمسیر بوده و رفته‌رفته گرمای هوا روبه‌افزایش است بوی بد این فاضلاب‌ها ساکنین حاشیه رودخانه زنگبار را به‌شدت آزار می‌دهد و امکان انتقال انواع بیماری‌ها وجود دارد.
رضا یکی از ساکنین این منطقه دراین‌خصوص به خبرنگار آراز سسی، گفت: بی‌توجهی به رودخانه زنگبار پلدشت در واقع بی‌توجهی به تمام همشهریان است.
حسن در ادامه تصریح کرد: شهروندان ولی‌نعمت مسئولان هستند و دستگاه‌های متولی باید به وظیفه ذاتی خود عمل کنند.
یاسر یکی دیگر از شهروندان پلدشتی، اظهار کرد: دستگاه‌های نظارتی باید این اقدام را به جد از مسئول مربوطه پیگیری و اطلاع‌رسانی نمایند.
محمدرضا در پایان افزود: هرگونه خسارتی که به این شهروندان وارد می‌شود باید توسط مسئولان مربوطه جبران شود.
حال باید منتظر بمانیم تا ببینیم کی این مشکل در پلدشت حل می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×