رودخانه زنگمار پلدشت
بازی با سلامت مردم؛

رودخانه زنگبار پلدشت، زخمی که دوباره زبان‌ باز کرد

خرداد 7, 1402 20

بوی بد فاضلاب‌ها ساکنین حاشیه رودخانه زنگبار را به‌شدت آزار می‌دهد و امکان انتقال انواع بیماری‌ها وجود دارد.

به گزارش حرف رک به نقل از  آراز سسی، رودخانه یکی از موهبت‌هایی است که یک شهر می‌تواند از آن برخوردار شود و تعداد شهرهایی که از این موقعیت استراتژیک و موهبت الهی برخوردارند در کشورمان انگشت‌شمار است.
رودخانه زنگبار یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری در پلدشت و از طرفی مسیر تردد اکثر مردم پلدشت محسوب می‌شود؛ اما شرایط نامناسب این رودخانه از نظر فراهم‌نکردن چشم‌انداز زیبا و از طرفی بوی تعفن فاضلاب در آن موجب آزردگی بسیاری از مردم منطقه شده است.
این رودخانه به‌جای آنکه یک جاذبه شهرستانی باشد تبدیل به محلی برای فاضلاب شهری و زباله‌ها شده است.
رعایت بهداشت و نظافت یکی از ابتدایی‌ترین نیازهای انسان برای داشتن یک زندگی سالم، آسوده و مرفه بوده و حداقل چیزی که از منظره یک شهر انتظار می‌رود همین موضوع پاکیزگی و بهداشت شهری است که علاوه بر اینکه یک نیاز ابتدایی به شمار می رود یک لزوم پر ارزش و گران‌بها نیز است، زیرا مستقیماً با سلامتی و بهداشت مردم در ارتباط است.
باتوجه‌به اینکه پلدشت شهرستانی گرمسیر بوده و رفته‌رفته گرمای هوا روبه‌افزایش است بوی بد این فاضلاب‌ها ساکنین حاشیه رودخانه زنگبار را به‌شدت آزار می‌دهد و امکان انتقال انواع بیماری‌ها وجود دارد.
رضا یکی از ساکنین این منطقه دراین‌خصوص به خبرنگار آراز سسی، گفت: بی‌توجهی به رودخانه زنگبار پلدشت در واقع بی‌توجهی به تمام همشهریان است.
حسن در ادامه تصریح کرد: شهروندان ولی‌نعمت مسئولان هستند و دستگاه‌های متولی باید به وظیفه ذاتی خود عمل کنند.
یاسر یکی دیگر از شهروندان پلدشتی، اظهار کرد: دستگاه‌های نظارتی باید این اقدام را به جد از مسئول مربوطه پیگیری و اطلاع‌رسانی نمایند.
محمدرضا در پایان افزود: هرگونه خسارتی که به این شهروندان وارد می‌شود باید توسط مسئولان مربوطه جبران شود.
حال باید منتظر بمانیم تا ببینیم کی این مشکل در پلدشت حل می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×