» اجتماعی » زندان مهاباد به خارج از محدوده شهر انتقال می‌یابد
اجتماعی - اخبار استان - تازه های خبر
بعد از چند سال پیگیری و اختصاص زمین‌ساخت؛ 

زندان مهاباد به خارج از محدوده شهر انتقال می‌یابد

خرداد 16, 1402 20

بعد از چندین سال پیگیری انتقال زندان مهاباد از محدوده تجاری به بیرون از شهر با اختصاص ۹ هکتار زمین برای ساخت زندان جدید از سوی مسئولین استانی و شهری آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری حرف رک، بعد از چندین سال پیگیری انتقال زندان مهاباد از محدوده تجاری به بیرون از شهر با اختصاص ۹ هکتار زمین برای ساخت زندان جدید از سوی مسئولین استانی و شهری آغاز شد.

این زمین در محدوده جاده مهاباد به ارومیه و حوزه صنایع پتروشیمی شهرستان مهاباد قرار دارد که باتوجه‌به موقعیت جغرافیایی شهرستان زمین اختصاصی به مقدار ۹ هکتار از نقاط مرغوب و مناسب ساخت زندان جدید است.

در حاشیه سفر مدیرکل دفتر فنی و عمرانی سازمان زندان‌های کشور به استان آذربایجان غربی به همراه هیات کارشناسی از موقعیت زمین اختصاصی بازدید و ضمن بررسی امکانات و شاخص‌های لازم برای استقرار زندان زمین اعطایی از سوی مسئولین شهرستان مهاباد مورد تأیید قرار گرفت.

حاجی محمدی در این سفر بااشاره به قدمت و ضرورت انتقال زندان شهرستان مهاباد گفت: به‌زودی مقدمات انتقال اسناد رسمی بر اساس قانون جدید مولدسازی دولت در سطح ملی انجام می‌گردد.

وی تصریح کرد: باتوجه‌به سابقه مطالعاتی در خصوص انتقال زندان مهاباد با تخصیص اعتبارات اولیه عملیات ساخت زندان جدید با نظر کارشناسان سازمان زندان‌های کشور به ظرفیت یک هزار و ۵۰۰ نفر در خارج از محدوده شهر مهاباد آغاز می‌شود.

انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×