مطهری
اجتماعی - پلدشت - پیشخوان
مدیرکل آموزش‌وپرورش آذربایجان غربی:

سرانه آموزشی در پلدشت بالاتر از میانگین کشوری است

خرداد 24, 1402 ۱:۰۴ ب٫ظ 30

مدیرکل آموزش‌وپرورش آذربایجان غربی گفت: سرانه فضای آموزشی در پلدشت بالغ بر ۶.۲ مترمربع به‌ازای هر دانش‌آموز است که این سرانه پایین‌تر از میانگین کشوری و شهری است..

به گزارش حرف رک به نقل از آراز سسی، علی مطهری در حاشیه سفر به شهرستان پلدشت در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: در حال نیازمند ساخت چهار هزار و 500 باب کلاس هستیم تا به سرانه فضای آموزشی کشور برسیم.

وی تصریح کرد: امسال بیش از یک هزار و 600 نفر استخدام آزاد تحت عنوان ماده 28 داریم و آزمون کتبی آن برگزار شده است و مراحل گزینش آن به‌زودی برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: براین‌اساس 718 نفر نیرو برای مقطع ابتدایی جذب می‌شود و مابقی نیروها سهمیه سطح متوسطه اول و دوم، فنی و حرفه‌ای و کاردانش است و همچنین آگهی جذب 960 نفر هم به‌زودی منتشر می‌شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش آذربایجان غربی در خصوص جذب نیرو از دانشگاه فرهنگیان افزود: امسال بیش از یک هزار نفر نیز از طریق دانشگاه فرهنگیان جذب می‌شود.

مطهری در خصوص سرانه فضای آموزشی گفت: سرانه فضای آموزشی در شهرستان پلدشت بالغ بر ۶.۲ مترمربع به‌ازای هر دانش‌آموز است که این سرانه به ترتیب در استان 2/4 و کشور 2/5 است.

وی تصریح کرد: البته این آمار سرانه مدارس روستایی و شهری به‌صورت مشترک است و این سرانه به‌تنهایی در سطح شهر پایین بوده و نیازمند اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام دراسرع‌وقت هستیم.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان آذربایجان غربی با اشاره به پروژه‌های نیمه‌تمام در سطح آذربایجان غربی افزود: کلاس‌های نیمه‌تمام در سطح استان بیش از یک هزار 600 باب است و امیدواریم تا پایان سال 400 کلاس را تحویل دهیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×