اخبار استان - سیاسی

شخصیت امام خمینی(ره) را به نسل آینده تبیین کنیم

خرداد 12, 1402 ۵:۱۵ ب٫ظ 20

امام جمعه ارومیه گفت: بر همگان وظیفه است که هم تاریخ انقلاب را به خوبی خوانده و هم عظمت شخصیت امام خمینی(ره) را به نسل آینده تبیین کنیم.  

به گزارش پایگاه خبری حرف رک، حجت‌السلام‌والمسلمین سیدمهدی قریشی امروز در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه ارومیه با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و دوری از محرمات و با تسلیت ایام ارتحال امام خمینی(ره) اظهار کرد: در روز ۱۵ خرداد سال ۴۲، رژیم ستمشاهی به منزل امام راحل(ره) حمله کرده و ایشان را دستگیر کردند.

 

قریشی تصریح کرد: دستگیری امام خمینی (ره) سبب شد مردم در اعتراض به این حرکت به خیابان‌ها ریخته و هزاران نفر به دست رژیم پهلوی شهید شدند.

 

وی تصریح کرد: بر این اساس جرقه شکل‌گیری انقلاب اسلامی از آن زمان آغاز شد و به تدریج در سال ۵۷ به مرحله پیروزی رسید.

قریشی افزود: بنابراین نباید راه و شخصیت امام خمینی(ره) را از یاد برد و باید چرایی شکل‌گیری انقلاب و مسیری که طی شد تا انقلاب اسلامی به پیروزی برسد، در جامعه به نسل آینده تبیین شود.

 

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: دشمنان درصدد تحریف انقلاب اسلامی و شخصیت امام راحل(ره) هستند و در این راستا رهبر معظم انقلاب اسلامی فرموند اگر راه امام(ره) را فراموش کنیم، ملت ایران سیلی می‌خورد.

 

وی تصریح کرد: نظر دشمن نیز این است که تاریخ انقلاب و شخصیت بنیان‌گذار جمهوری اسلامی را تحریف کند تا آیندگان ندانند که امام راحل(ره) چه شخصیتی بوده و چرا انقلاب شکل گرفت.

 

قریشی تصریح کرد: حتی در صدر اسلام با وجود اینکه امام علی(ع) زحمات فراوانی در راه دین مبین اسلام کشید اما به مدت ۶۰ سال در تریبون‌های رسمی، ایشان را لعن می‌کردند چون قصد تحریف دین را داشتند.

 

وی گفت: بنابراین بر همگان وظیفه است که هم تاریخ انقلاب را به خوبی خوانده و هم عظمت شخصیت امام خمینی(ره) را به نسل آینده تبیین کنیم.

 

قریشی افزود: با توجه به اینکه ایام ارتحال امام خمینی(ره) است باید تمامی سخنرانان به موضوع تبیین شخصیت امام راحل( ره) اهمیت فراوانی داده و همچنین مسیر انقلاب اسلامی را به صورت کامل به نسل آینده تبیین کنند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×