» اخبار استان » شرکت در انتخابات رأی به‌ نظام است
اخبار استان - تیتر یک - سیاسی
امام‌جمعه اهل‌سنت ارومیه:

شرکت در انتخابات رأی به‌ نظام است

تیر 3, 1403 30

امام‌جمعه اهل‌سنت ارومیه گفت: انتخابات برای کشور اعتبار و برای نظام جمهوری اسلامی نشانه اعتماد عمومی مردم به‌نظام و حضور حداکثری در انتخابات رای به نظام جمهوری اسلامی است.

ماموستا مامد کلشی‌نژاد در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «حرف‌رک» با اشاره به اهمیت انتخابات پیشرو اظهار کرد: انتخابات، قلب تپندهٔ هر نظام دموکراتیک است. این فرایند، فرصتی به شهروندان می‌دهد تا در تعیین سرنوشت خود و جامعه‌شان سهیم باشند.

وی با بیان اینکه رئیس‌جمهور اصلح آینده باید عالم، دانا  و نیتی خالص داشته باشد گفت: طبق بیانات رهبری رئیس جمهور اصلح باید پرکار و کاربلد باشد و به تمدنی که در برگیرنده تمدن اسلامی است توجه داشته باشد.

امام‌جمعه اهل‌سنت ارومیه ادامه داد: از طریق انتخابات، مردم می‌توانند رهبرانی را برگزینند که به باور آنها، بهترین‌ها برای نمایندگی از منافعشان و هدایت کشور در مسیر پیشرفت و رفاه هستند.

کلشی‌نژاد تصریح کرد: شرکت در انتخابات، نه‌تنها یک حق، بلکه یک وظیفهٔ هر شهروند مسئول است. با رای دادن، ما به طور فعال در شکل‌گیری آیندهٔ خود و جامعه‌مان مشارکت می‌کنیم. این کار به معنای به‌رسمیت‌شناختن قدرتمان به‌عنوان شهروند و استفاده از آن برای ایجاد تغییر مثبت است.

وی با بیان اینکه شرکت در انتخابات، حق و تکلیف مهمی است اظهار داشت: طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی، اداره کشور ایران با اتکا به آرای عمومی از طریق انتخابات انجام می‌شود.

امام‌جمعه اهل‌سنت ارومیه بیان کرد: این انتخابات برای کشور اعتبار و برای نظام جمهوری اسلامی نشانه اعتماد عمومی مردم به‌نظام است و حضور حداکثری در انتخابات رای به نظام جمهوری اسلامی است.

کلشی‌نژاد خاطرنشان کرد: حضور در انتخابات به تأمین منافع ملی کمک می‌کند و قدرت چانه‌زنی دولت و نظام را افزایش می‌دهد بنابراین، شرکت در انتخابات یک وظیفه ملی و شرعی است.

امام‌جمعه اهل‌سنت ارومیه ادامه داد: رئیس‌جمهور آینده باید دارای افکار تمدنی دینداری باشد و این به معنای تأثیرگذاری در جامعه و پیشبرد اهداف انسانی و اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: دین اسلام در خود دارای تمدن است و تمامی ادیان آسمانی نیز در درون خود تمدن دارند بنابراین، رئیس‌جمهور آینده باید به تمدنی که در برگیرنده تمدن اسلامی است، توجه داشته باشد. امیدوارم در انتخابات هشت تیرماه، انتخاب اصلح را داشته باشیم تا جامعه به رشد و پویایی خود ادامه دهد.

انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×