میاندوآب - یاداشت

شهید مطهری، علمدار فکری انقلاب

اردیبهشت 12, 1402 ۸:۳۵ ق٫ظ 20

به گزارش حرف رک به نقل از زرین خبر، دوازدهم اردیبهشت‌ماه مصادف با سالروز شهادت متفکر شهید استاد مرتضی مطهری (ره) بوده و در تقویم به نام روز معلم نام‌گذاری شده است.

روز معلم یادآور خلوص، نبوغ و فضائل بی‌شمار مردی است از تبار ایمان، روز بزرگداشت دانشمند کم‌نظیر، متفکر شهید، علامه مرتضی مطهری که خلعت معلمی بر قامت رسایش برازنده بود و علاوه بر برخورداری از «مداد العلماء» با نثار خون خویش مصداق «دماء الشهداء» نیز گردید و از دو ویژگی علم و شهادت بهره‌مند شد.

شهید مطهری، معلم و علمدار فکری انقلاب ما و همواره در حال تعلیم بودند و همه افکار و اندیشه‌ها را جمع کرده و مطابق با قرآن و اسلام به آنها پاسخ می‌دادند و اندیشه و عقاید دیگران را نقد می‌کردند.

چه زیباست که نام معلم با نام شهید مطهری نیز عجین شده است چرا که مقام شامخ معلم آن‌قدر رفیع و ارزنده است که در حیطه کلام و سخن نمی‌گنجد.

آثار شهید مطهری، آثاری برای همه دوران بوده و ویژگی‌های علمی و معنوی شهید مطهری یک میراث گران‌بها و ارزشمند برای اساتید، مربیان و فرهنگیان  است.

زمان شناسی و نیازشناسی مهمترین ویژگی و عناوین کتاب شهید مطهری است و مواعظ و نصایح شهید مطهری از قلبی سرشار از ایمان و عقیده نشات می گرفت که برای عارف و عامی، سودمند بوده و جامعه و نسل جوان و فرهنگی و علمی ما به آن مطالبی که آن بزرگوار از زبان و قلمش بیان می کرد و در اختیار ما گذاشته، نیازمند است.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×