ارومیه - پیشخوان
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی:

شهید چمران الگویی ارزشمند برای دانشمندان مسلمان است

خرداد 31, 1402 ۹:۱۴ ب٫ظ 40

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی شهید چمران را الگویی ارزشمند توصیف کرد که دانشمندان جهان اسلامی می‌توانند به عنوان الگو به آن نگاه کنند.

به گزارش حرف رک به نقل از اروم tv، حجت‌الاسلام سید مهدی قریشی، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی، امروز ۳۱ خرداد در مراسم بزرگداشت روز ملی بسیج اساتید و یادبود شهید استاد مصطفی چمران با عنوان «استاد بسیجی، جهاد تبیین، امیدآفرینی و اعتلای حکمرانی» که در پردیس شهر دانشگاه ارومیه با حضور جامعه دانشگاهی برگزار شد، اظهارداشت: شهید چمران به معنای واقعی کلمه الگویی ارزشمند و اسوه‌ای بی‌بدیل بودند که دانشمندان مسلمان می‌توانند ایشان را برای خودشان الگو قرار دهند.

وی با بیان اینکه این دانشمند فرزانه و مجاهد وارسته توانست علم خود را با معنویت باطنی عجین کرده، برای پیوند علم و معنویت گام‌های بلندی بردارد، ادامه داد: تاریخ ایثار و رشادت‌های ایشان را گواهی می‌دهد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی به فرازهایی از فرمایشات استاد چمران مبنی بر «آن چه مهم است، انسانیت و فداکاری در راه آرمان انسان‌ها، غلبه بر خودخواهی، غرور و مصالح منطقه مادی و ایمان به ارزش‌های الهی است» اشاره کرد، گفت: نکات سنجیده‌ای در فرمایشات ایشان وجود دارد که باید پیرامون آن تامل کنیم.

امام‌جمعه ارومیه با بیان اینکه، از ایشان آثار و تألیفاتی به‌یادگارمانده است که برای شناخت هر چه‌بهترشان لازم است، مطالعه شوند، اضافه کرد: در دنیای معاصر چه ایران چه سایر کشورهای اسلامی کمتر کسی را می‌توان یافت، منش و سیره شهید چمران را داشته باشد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی با بیان اینکه، شناخت این بزرگوار و ادامه‌دادن راه او نه‌تنها لازم بلکه بسیار مهم و ضروری است، ادامه داد: شهید چمران تنها یک دانشمند نبود، بلکه یک دانشمند مسلمان بود که در مکتب حضرت امام رشد و نمو یافت و به اوج معنویت دست‌یافت.

حجت‌الاسلام قریشی خاطرنشان کرد: دکتر چمران با فداکاری در کشورمان و کنار ملت ماند، تا روزگار سختی که در آن بودیم، پشت سر بگذاریم، بنابراین مطالعه و تأمل در ابعاد زندگی پرثمر شهید چمران برای همه اقشار و آحاد ملت ضروری است، پس نسل جدید دانشگاهی و آینده‌ساز کشورمان باید ایشان را بشناسند، چون برای خودشان و کشور بسیار سودمند و راهگشا است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×