تازه های خبر
بلومبرگ:‌

صادرات نفت ایران به بالاترین رقم 5 سال گذشته افزایش یافت

خرداد 27, 1402 ۱:۵۵ ب٫ظ 20

بلومبرگ نوشت: صادرات نفت خام ایران با 1.6 میلیون بشکه در روز به بیشترین میزان 5 سال گذشته رسید.

به گزارش حرف رک، بلومبرگ طی گزارشی نوشت، ایران در حال حاضر بیشترین میزان نفت خام در 5 سال گذشته را صادر می‌کند و حضور مجدد خود را در صحنه ژئوپلیتیک تقویت و در عین حال خطراتی را برای بازار شکننده جهانی نفت خام ایجاد می‌کند.

بنا بر اعلام موسسه‌هایی نظیر کپلر، SVB انرژی اینترنشنال، FGE  و آژانس بین‌المللی انرژی، میزان صادرات نفت ایران در حال حاضر به بالاترین میزان از زمان اعمال مجدد تحریم‌های آمریکا در سال 2018 رسیده است. بیشتر این محموله‌ها به سوی چین، بزرگ‌ترین واردکننده نفت جهان می‌رود.

افزایش فروش ملموس‌ترین علامتی است که نشان می‌دهد که ایران با ترمیم روابط با رقبای منطقه‌ای، تقویت رابطه با قدرت پیشرو آسیا در حال تثبیت مجدد خود است.

همایون فشارکی، تحلیلگر موسسه کپلر می‌گوید: «صادرات نفت حام ایران برای کسانی که تمایل دارند در خرید ریسک کنند، بسیار جذاب است.»

*  صادرات نفت ایران افزایش یافت

به نوشته این گزارش محموله‌های نفت ایران به بالاترین میزان از زمان آغاز تحریم‌ها رسیده است.


آمار افزایش صادرات نفت ایران توسط موسسه کپلر

به گفته موسسه کپلر، با وجود اینکه تحریم‌های آمریکا پابرجاست، محموله‌های نفت خام ایران از پاییز گذشته 2  برابر شده است و در ماه می به 1.6 میلیون بشکه در روز رسیده است.

بنا بر گزارش، آژانس بین‌المللی انرژی، میزان تولید این کشور به 2.9 میلیون بشکه در روز رسیده است که بیشترین میزان از اواخر سال 2018 به شمار می‌رود.

موسسه مشورتی SVB انرژی، پترو لاجستیک اس ای، FGE نیز معتقدند، میزان تولید بیش از اینهاست و احتمالا از 3 میلیون بشکه در روز هم بیشتر شده است.

افزایش فروش نفت ایران که از زمان خروج دونالد ترامپ از توافق هسته‌ای به شدت کاهش یافته بود، می‌تواند به اقتصاد این کشور کمک کند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×