» اجتماعی » صادرات ۵۷۳ میلیون‌دلاری منطقه آزاد ماکو
منطقه آزاد ماکو
اجتماعی - پلدشت - پیشخوان
معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو خبر داد:

صادرات ۵۷۳ میلیون‌دلاری منطقه آزاد ماکو

تیر 3, 1403 10

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: طی سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۳ بالغ بر ۵۷۳ میلیون دلار صادرات به کشورهای خارجی از منطقه آزاد ماکو صورت‌گرفته است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری «حرف رک»، حمزه حروسی در گفتگو با خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری «آراز سسی» با اشاره به میزان طرح‌های سرمایه‌گذاری شده در منطقه آزاد ماکو گفت: طی سه سال گذشته بالغ بر ۱۰۴ طرح سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد ماکو به بهره‌برداری رسیده است که این مقدار نقش سرمایه‌گذار داخلی نه هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال و نقش سرمایه‌گذار خارجی ۴۳.۵ میلیون دلار است.

وی تصریح کرد: از این تعداد طرح‌های سرمایه‌گذاری شده بالغ بر ۳۰ طرح با اعتبار یک هزار و ۸۴۰ میلیارد ریال توسط سرمایه‌گذار داخلی و ۳/۳میلیون دلار توسط سرمایه‌گذار خارجی طی سال ۱۴۰۰ در منطقه آزاد ماکو به بهره‌برداری رسیده است.

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به میزان سرمایه‌گذاری طی سال ۱۴۰۱ در منطقه آزاد ماکو افزود: طی سال ۱۴۰۱ بالغ بر ۳۰ طرح با اعتباری بالغ بر سه هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال توسط سرمایه‌گذار داخلی و ۱۰ میلیون دلار سرمایه‌گذار خارجی به بهره‌برداری رسید.

وی اظهار کرد: طی سال ۱۴۰۲ بالغ بر ۳۰ طرح با اعتباری بالغ بر سه هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال توسط سرمایه‌گذار داخلی و ۱۰ میلیون دلار سرمایه‌گذار خارجی به بهره‌برداری رسید.

حروسی گفت: طی سه سال گذشته بالغ بر ۲۸۳ هزار و ۷۲۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری داخلی در منطقه آزاد ماکو تحقق‌یافته است که در زمینه‌های صنایع و معادن، گردشگری، کشاورزی، ورزشی، لجستیک، صنوف تجارت و ساخت‌وساز هزینه شده است.

وی در خصوص صادرات تصریح کرد: طی سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۳ بالغ بر ۵۷۳ میلیون دلار صادرات به کشورهای خارجی از منطقه آزاد ماکو صورت‌گرفته است.
معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به میزان صادرات از مسیر منطقه آزاد ماکو در دولت شهید رئیسی افزود: طی ۳ سال گذشته بالغ بر پنج هزار و ۶۳۵ میلیون دلار از مسیر منطقه آزاد ماکو به خارج از کشور صادرات صورت‌گرفته است.

حروسی در خصوص بسته‌های سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد ماکو گفت: از ۱۱۰ بسته پیشنهادی سرمایه‌گذاری با اعتباری بالغ بر ۲۸۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال، ۶۴ متقاضی یا اعتباری بالغ ۱۰۱ هزار و ۲۷۰ میلیارد ریال مراحل فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به اشتغال‌زایی دراین‌خصوص افزود: با بهره‌برداری از این طرح‌ها برای چهارهزار و ۸۶۹ نفر شغل در منطقه آزاد ماکو ایجاد می‌شود.

انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×