منطقه آزاد ماکو
اجتماعی - اخبار استان - پلدشت
معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو خبر داد:

ضرورت احداث دهکده لجستیک در منطقه آزاد ماکو

دی 9, 1402 ۱۱:۰۵ ب٫ظ 10

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: طرح جامع منطقه آزاد ماکو به‌عنوان سند اصلی توسعه منطقه آزاد ماکو در ۲۰ساله آینده بخش لجستیک را به‌عنوان یکی از محورهای اصلی توسعه منطقه در نظر گرفته است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری «حرف رک» به نقل از آراز سسی، حمزه حورسی در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به صادرات مجدد از منطقه آزاد ماکو گفت: طی بازه زمانی یک‌ساله، از یک مهر ۱۴۰۱ تا یک مهر ۱۴۰۲ بیش از ۲۳۳ میلیون دلار صادرات از منطقه آزاد ماکو انجام شده است.

وی افزود: طی مدت مذکور ۲۱۰ میلیون دلار صادرات سرزمین اصلی از این منطقه و بیش از ۱۲ میلیون دلار صادرات مجدد از منطقه آزاد ماکو انجام‌گرفته است.

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به صادرات ۲.۱ میلیون‌دلاری تولیدات منطقه به سرزمین اصلی، اضافه کرد: ۹ میلیون دلار نیز صادرات کالای تولید منطقه به خارج از کشور در این مدت انجام پذیرفته است.

حورسی از ترانزیت خارجی (مبدأ) به ارزش دو هزار و ۶۲۹ میلیون‌دلاری از مسیر منطقه آزاد ماکو طی مدت‌زمان مذکور خبر داد و افزود: در این مدت ۲۳ میلیون دلار واردات شامل ماشین‌آلات و مواد اولیه برای استفاده واحدهای تولیدی مستقر در منطقه، مسافری و مصرفی صورت‌گرفته که طبق قوانین مناطق آزاد انجام شده است.

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو ادامه داد: طرح جامع منطقه آزاد ماکو به‌عنوان سند اصلی توسعه منطقه آزاد ماکو در ۲۰ساله آینده بخش لجستیک را به‌عنوان یکی از محورهای اصلی توسعه منطقه در نظر گرفته است.

وی با تاکید بر ضرورت احداث دهکده لجستیک افزود: این امر از سطح چشم‌انداز طرح تا سطوح پایین‌تر مورد تأکید بوده و ضرورت احداث دهکده لجستیک مهم‌ترین برنامه در حوزه لجستیک منطقه پیشنهاد شده است.

حورسی تصریح کرد: چشم‌انداز منطقه آزاد ماکو در افق طرح جامع در حوزه لجستیک، باتوجه‌به موقعیت جغرافیایی و مزیت مکانی ممتاز خود، نقش مؤثری در تعاملات اقتصادی و تجاری ملی و تسهیل صادرات ایفا می‌کند و ضمن تقویت پیوند با کریدورهای ملی و فراملی خدمات لجستیک و بازرگانی در سطح بین‌المللی ارائه می‌نماید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×