امام راحل
اجتماعی - اخبار استان - پلدشت - گزارش و تحلیل

غیرت دینی از ویژگی بارز رهبر کبیر انقلاب اسلامی

خرداد 14, 1402 ۱۲:۳۴ ب٫ظ 30

غیرت دینی رهبر کبیر انقلاب اسلامی از ویژگی‌های بارز ایشان بود و امام خمینی (ره) دارای مجموعه‌ای از ویژگی‌های یک .انسان متعالی بودند

امام خمینی (ره) دارای مجموعه‌ای از ویژگی‌های یک انسان متعالی بودند که اکنون می‌تواند برای بسیاری از افراد و از جمله جوانان الگویی مثال‌زدنی باشد.

این ویژگی، باعث استقامت مثال‌زدنی آن مرد بزرگ در راه دین و استقلال کشور شد، به همین دلیل شخصیت وی در برابر سختی‌ها، شکست‌ناپذیر ‌بود.

غیرت دینی به معنای حقیقی کلمه در امام راحل متجلی بود و موجب ‌شد که تحریف‌ها نتواند چهره‌ واقعی او را تغییر دهد.

غیرت دینی از سوی دیگر باعث شد تا حضور و بروز مفهوم ولایت‌فقیه برای استحکام کشور نمود کند و باعث تضمین رشد و تعالی کشور گردد.

ما نیز باید با تاسی به رهبر کبیر انقلاب اسلامی، جلوی  دشمن ایستادگی کنیم.

به‌زودی شاهد خواهیم بود که پرچم انقلاب اسلامی از دستان امام خامنه‌ای به دستان مبارک مولایمان امام‌زمان (عج) تقدیم می‌شود.

امام به‌عنوان یک رهبر دینی و حتی فراتر از آن به‌عنوان کسی که پایه نظام استکباری ستم‌شاهی را از میان برداشت، دارای اخلاص بود و به راه خود ایمان داشت.

مناعت طبع و عدم وابستگی این شخصیت به دنیا باعث شده بود تا تأیید و یا تکذیب دیگران در او اثری نداشته باشد و به آنچه که ایمان داشت، عمل می‌کرد.

این پیر فرزانه قید نگاه تأیید دیگران را زده بود و برای رضای خدا گام بر می‌داشت و این در حالی است که در کنار آن همراه با مردم و به عبارتی امام امّت بود.

متأسفانه، امروزه بسیاری از مردم کاری را که آغاز می‌کنند در میانه راه رها کرده و تمرکزی که بر وظیفه‌ای خود دارند را فراموش می‌کنند.

اخلاص رمز پیروزی انسان‌ها است و یکی از مصادیق شخصیت امام راحل بود و به‌عنوان الگوی یک رهبر بزرگ مطرح است.

نظم امام راحل در انجام امور و کارهایی که بر عهده داشتند از اهمیت بسزایی برخوردار است، طور یکه می‌توانیم این الگو را برای همه عموم جامعه معرفی کنیم.

ایشان حسن خلق داشتند و نظر صاحب‌نظران را برای تصمیم‌گیری در نظر می‌گرفتند، این در حالی بود که به امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر عملی نیز اهتمام ویژه‌ای داشتند.

رویکرد امام راحل و بنیان‌گذار جمهوری اسلامی به مردم‌سالاری و توجه او به رأی و نظر مردم از اهمیت بسزایی برخوردار است.

امیرعلی اقدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×