بزرگداشت سوم خرداد
پیشخوان - ماکو
امام جمعه ماکو :

آزادسازی خرمشهر پیروزی گفتمان مقاومت بود

خرداد 3, 1402 ۹:۰۰ ب٫ظ 40

ویژه‌برنامه بزرگداشت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر با حضور پرشور مردم انقلابی ماکو و مسئولین شهرستانی برگزار شد.

به گزارش حرف رُک به نقل از مرزداران، ویژه‌برنامه بزرگداشت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر با حضور پرشور مردم انقلابی ماکو و مسئولین شهرستانی برگزار شد.

در این برنامه حجت‌الاسلام سید محمد هاشمی امام‌جمعه شهرستان ماکو ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس با اشاره به نام‌گذاری روز سوم خرداد به‌روز شهادت گفت: از جمله نام‌گذاری‌های روز سوم خرداد به نام روز شهادت، 6 هزار شهید می‌باشد که در عملیات بیت‌المقدس جان خود را فدا کردند تا خرمشهر آزاد شود.

وی افزود: یاد و خاطر فاتحان خرمشهر به‌ویژه شهید محمد جهان‌آرا، حسین خرازی، حاج احمد متوسلیان، حسن باقری، مهدی باکری، شهید احمد کاظمی و سایر شهدا را که در این عملیات شرکت کردند؛ گرامی می‌داریم.

امام‌جمعه ماکو  با بیان اینکه به گفته امام راحل ما خاک را فتح نکردیم ارزش‌های نظام را فتح کردیم، تصریح کرد: از جمله پیروزی‌هایی که به دست آمد، بعد اینکه خرمشهر فتح شد رئیس سابق وزارت خارجه امریکا اعلام می‌کند این پیروزی‌هایی که رزمندگان به دست آوردند ما را نگران می‌کند و منافع ما را در منطقه به‌خاطر می‌اندازد.

حجت‌الاسلام هاشمی اظهار داشت: خرمشهر را خدا آزاد کرد این از جمله سنت‌های الهی است که با اتکا به نقطه ایمان خداوند امدادهای غیبی را به کمک رزمندگان فرستاد.

وی اذعان کرد: امام راحل با این حرف که خرمشهر را خدا آزاد کرد می‌خواست به انسان‌ها امدادهای غیبی را که در دفاع مقدس و سایر جنگ‌ها به دست آمد را نشان دهد.

 

سوم خرداد روز پیروزی تفکر بسیجی و گفتمان مقاومت در مقابل نظام سلطه است

حجت‌الاسلام هاشمی با بیان اینکه سوم خرداد در واقع روز پیروزی فرهنگ، تفکر بسیجی و گفتمان مقاومت در مقابل نظام سلطه است اضافه کرد: در فرهنگ قرآنی هرگاه یک ملت بر قدرت ایمان اتکا کرده و در مقابل دشمن مقاومت کرده، خداوند با امدادهای غیبی خود آن ملت را کمک کرده و به پیروزی رسانده است.

امام‌جمعه ماکو با اشاره به جمله تاریخی امام راحل گفت: در عرصه‌های مختلف دشمن برای اینکه بتواند نظام اسلامی را که می‌خواهد الگوی تمام کشورها باشد، تضعیف کند با فتنه‌های مختلف وارد می‌شود تا نوری را که پروردگار روشن کرده با حیله خاموش کند؛ لذا امام راحل فرموده انقلاب ما انفجار نور بود.

وی با بیان اینکه امروز فرهنگ مقاومت است که فلسطین در برابر اسرائیل اشغالگر ایستاده است، افزود: در سایه همان مقاومت است که بین قدس، آوارگان فلسطینی، لبنانی و سوریه و غزه اتحاد و همدلی ایجاد شده است.

حجت الاسلام هاشمی با اشاره به رشادت های شهدا گفت: شهدا با خون خود نهال انقلاب را آبیاری کردند و امروز در سایه خون شهدا است که این درخت تنومند شده و پیام شهدا و در رأس آنها حاج قاسم عزیز، اجرای فرامین قرآن در نظام، دفاع از نظام اسلامی و تبعیت از ولایت است.

وی با اشاره به وصیت‌نامه شهیدان گفت: گاهی دشمن طوری القا می‌کند که بحث حجاب و عفاف را به شهدا نسبت ندهید؛ لذا من پیشنهاد می‌کنم مراجعه کنید به وصیت شهدا که به مردم و خانواده خود تأکید به حجاب کرده‌اند اینکه گفتند: خواهر من حجاب تو سنگر توست.

در پایان این برنامه از خانواده شهدای عملیات بیت‌المقدس و رزمندگان فاتح خرمشهر با اهدای هدیه تجلیل به عمل آمد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×