تازه های خبر - ورزش

فرمول جادویی جانشین کی‌روش برای قهرمانی قطر در 38 روز!

بهمن 23, 1402 ۸:۰۴ ق٫ظ 00

سرمربی اسپانیایی با تکیه بر مدرسه لاماسیا در مدت 38 سال روز موفق شد تیم ملی قطر را برای دومین بار متوالی قهرمان آسیا کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «حرف رک» به نقل از خبرگزاری فارس، «مدرسه لاماسیای بارسلونا» برای دومین بار تیم ملی فوتبال قطر را به بام فوتبال آسیا رساند و عنابی‌ها با اعتماد به مدرسه فوتبال اسپانیا «برای دومین بار متوالی قهرمان جام ملت‌های آسیا کرد».

کارلوس کی روش، سرمربی سابق تیم ملی کشورمان بعد از مسابقات جام جهانی 2022 قطر جانشین فلیکس سانچز اسپانیایی شد. دوران مربیگری مرد پرتغالی با سبک خاص دفاعی اش بیشتر از 10 ماه طول نکشید.

قطری‌ها که بعد از انصراف چین از میزبانی مسابقات جام ملت‌های آسیا 2023 به عنوان میزبان جدید این مسابقات فوتبالی انتخاب شده بودند، 38 روز مانده به آغاز این مسابقات مهم تصمیم بزرگی گرفتند و کارلوس کی‌روش را برکنار کردند.

بسیاری از کارشناسان فوتبال تصمیم مدافع عنوان قهرمانی در جام ملت‌های آسیا را مبنی بر قطع همکاری با کی‌روش آن هم تنها یک ماه مانده به آغاز مسابقات را زیرسوال بردند.

اما قطری‌ها که پیش از این با تکیه به مدرسه لاماسیا و حضور ژاوی هنرناندز در باشگاه السد نسلی طلایی از بازیکنان با استعداد مثل اکرم عفیف و المعز علی را به وجود آورده بودند خیلی خوب می دانستند که سبک مربیگری کی‌روش که تمایل به دفاع دارد به درد بازیکنان هجومی عنابی نمی خورد.

به همین خاطر قطری‌ها بلافاصله مارکز لوپز یک مربی اسپانیایی شاغل در لیگ ستارگان قطر که خیلی خوب از بازیکنان و فوتبال قطر شناخت داشت را انتخاب کردند.

لوپز سابقه بازی در باشگاه اسپانیول را دارد و این باشگاه ایالت کاتالونیا مربیگری هم کرده است. او مثل سانچز هموطنش که قطر را پیش از این قهرمان آسیا کرده بود یکی از مربیان پایه‌های مدرسه لاماسیا هم به شمار می‌آید.

تنها سبک مربیگری لوپز شبیه سانچز نبود بلکه این مربی 6 سال هدایت تیم الوکره قطر را  برعهده داشت و خیلی خوب تمام بازیکنان عنابی را می شناخت. این مربی اسپانیایی دو عنصر اصلی برای هدایت قطر یعنی «سبک مربیگری متناسب» و «شناخت خوب از بازیکنان قطری» را داشت.

انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×