اخبار استان - تازه های خبر - تیتر یک - خوی

قبل از رسیدن فصل گرما پرونده بازسازی مناطق زلزله‌زده خوی بسته می‌شود

اردیبهشت 25, 1402 ۹:۰۰ ق٫ظ زمان مطالعه: 1 دقیقه 40

 استاندار آذربایجان غربی گفت: باید تا پایان فصل گرما، پرونده بازسازی مناطق زلزله‌زده را ببندیم و برای این کار اهتمام ویژه از سوی نهادهای مسئول صورت گیرد.

به گزارش حرف رک به نقل از آذرباخیش محمدصادق معتمدیان عصر یکشنبه در جلسه بررسی وضعیت اقدامات صورت‌گرفته در خصوص کمک به ساخت واحدهای مسکونی زلزله‌زدگان خوی با اشاره به اینکه مهم‌ترین مسئله امروز شهرستان خوی و یکی از مهم‌ترین مسائل استان، رفع مشکل زلزله‌زدگان و ساکن شدن آنان در مساکن جدید است، گفت: هر روز پیگیر موضوع هستم و مسئولان هم باید به‌صورت مستمر پیگیری داشته باشند.

وی با بیان اینکه در بهسازی و بازسازی واحدهای احداثی نباید فصل کار را از دست بدهیم و به همین علت تا ۳ ماه آینده زمان طلایی برای این کار است، ادامه داد: هیچ واحد بلاتکلیفی نباید در مناطق زلزله‌زده وجود داشته باشد و همه نهادها باید پای‌کار بیایند و مردم را هم اقناع کنند.

استاندار آذربایجان غربی با تأکید بر اینکه بانک‌های عامل طی یک ماه آینده پرداخت تسهیلات برای زلزله‌زدگان را ساماندهی کنند، گفت: سامانه‌ها برای راحتی مردم ایجاد شده‌اند، باید بانک‌ها هم بیش‌ازپیش در راستای کمک به زلزله‌زدگان اهتمام داشته باشند.

وی با بیان اینکه نباید حقی از مردم ضایع شود، گفت: هر خانه‌ای که دچار آسیب شده، باید در خصوص تخریب و احداث آنها اقدام شود و در خصوص برخی واحدها ارزیابی مجدد انجام شود و اجازه ندهیم از صاحبان منازل، حقی ضایع شود.

معتمدیان با قدردانی از تلاش‌های همه نهادها که در زلزله‌های متعدد خوی پای‌کار بوده‌اند، افزود: یکی از نارضایتی‌های مردم، ارزیابی‌هاست که باید دراین‌خصوص دقت بیشتری صورت گیرد و با راه‌اندازی سامانه‌ای، اعتراضات مردم دراین‌خصوص دریافت و به‌صورت دقیق بررسی شود.

وی با قدردانی از مدیران بانک‌ها به علت همکاری خوب در پرداخت تسهیلات ادامه داد: در اکثر بانک‌ها اعطای تسهیلات شروع شده و باید به‌خاطر شرایط مردم منطقه، به همه زلزله‌زدگان کمک کنیم.

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه دولت بیشترین کمک لازم را برای کاهش مشکلات زلزله‌زدگان انجام داده است، گفت: مدیران نهادهای مسئول هم زمینه را برای بهره‌مندی بیشتر آنان فراهم کنند.

معتمدیان خدمات صورت‌گرفته در زلزله خوی را غیرقابل‌انکار دانست و اضافه کرد: همه نهادها هم در راستای کمک به زلزله‌زدگان در صحنه بودند که زیرسؤال‌بردن این خدمات، دور از انصاف است.

به گفته استاندار آذربایجان غربی، نهادهای مسئول، خدمات ارائه شده را به‌صورت صادقانه به مردم اطلاع رسانی کنند.

انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×